A Debrecen, az első félidőben négy gólt szerezve, 5-1-re nyert a vendég Zalaegerszeg ellen a magyar labdarúgó NB I  25. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A találkozót megelőzően családi napot tartottak a Nagyerdei Stadionban a klub 122. születésnapja alkalmából, majd a „köszöntés” a pályán is tökéletesen sikerült, ugyanis a Debrecen már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát.

A házigazda DVSC három pontrúgás – két szöglet és egy büntető –, valamint egy szerencsés beadás után négy gólt szerzett 40 perc alatt.

A 109-szeres válogatott Dzsudzsák Balázs, a hazaiak kapitánya 40. találatát szerezte nevelőegyesületének színeiben.

A vendégek szakvezetője, Márton Gábor hármat cserélt a szünetben, közülük ketten, Sajbán és Németh három perc múlva össze is hozta a ZTE szépítő találatát.

A kezdeti rohamok átvészelését követően újra a Debrecen vette át a kezdeményezést, és a félidő közepén visszaállította a négygólos különbséget. A hajrában mindkét csapat inkább a találkozó végét várta, így az eredmény már nem változott.

NB I, 25. forduló: Debreceni VSC – Zalaegerszegi TE FC 5-1 (4-0).

Debreceni VSC: Megyeri – Baranyi, Dreskovic, Ojediran, Ferenczi (85. Hornyák) – Lagator, Szuhodovszki (62. Lon-

car) – Vajda (74. Kocsis D.), Dzsudzsák (74. Tuboly), Domingues (62. Bódi) – Bárány.

Zalaegerszegi TE FC: Dombó – Várkonyi (46. Sajbán), Evangelu, Csóka – Szendrei, Bedi, Sankovic (81. Kovács B.), Hadida (46. Meschack, 85. Kiss B.), Mim – Gruber (46. Németh D.), Mance.

Gólszerzők: Ojediran (6.), Vajda (27.), Dzsudzsák (34., 11-esből), Bárány (40., 71.), illetve Németh D. (48.). Sárga lap: Dreskovic (65.), illetve Mance (88.).

NB I, 25. forduló: Újpest FC – Mezőkövesd Zsóry FC 2-2, Diósgyőri VTK – Paksi FC 2-1, Kecskeméti TE – Fehérvár FC 0-1, Debreceni VSC – Zalaegerszegi TE 5-1.

Bárány Donát (b), a debreceni és Csóka Dániel, a zalaegerszegi csapat játékosa

Fotó: MTI/Derencsényi István

Gazdag Dániel gólt lőtt Texasban

A Gazdag Dániellel felálló Philadelphia Union 2-2-es döntetlent játszott Austinban szombaton az észak-amerikai labdarúgóligában (MLS). A magyar válogatott csatár lőtte 11-esből csapata első gólját a 14. percben, de a Union a harmadik bajnokiján is csak egy pontot tudott szerezni. Előzőleg a Philadelphia búcsúzott az észak-amerikai labdarúgó Bajnokok Ligájától. A mexikói Pachuca elleni párharc keddi visszavágóján – azt követően, hogy egy héttel korábban hazai környezetben gól nélküli döntetlent ért el – súlyos, 6-0-s vereséget szenvedett a sorozat nyolcaddöntőjében. A magyar válogatott futballista ezen a mérkőzésen kezdőként lépett pályára, és a 70. percben lecserélték.

Sallói Dániel csapata, a Sporting Kansas City negyedik mérkőzésén megszerezte első győzelmét az észak-amerikai labdarúgóligában, miután 2-1-re verte hazai pályán a San Jose Earthquakest. A magyar középpályást a 88. percben lecserélték.