2026. június 22., hétfő

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

Eddig öten a kosárcsapat keretében

Három hosszabbító és két új érkező alkotja pillanatnyilag a marosvásárhelyi városi sportklub kosárlabdacsapatának a keretét. Reljić után hivatalossá vált az is, hogy Popa és Scott nem folytatja Marosvásárhelyen.

Az első új idegenlégiós, aki a következő idényre aláírt Marosvásárhelyre az a kanadai Isiah Osborne, aki az előző idényben a Rapid Bukarest játékosa volt. Korábban tagja volt a Brassói Corona keretének is, hazáján kívül ugyanakkor játszott a finn, a litván és az észt-lett közös bajnokságban is. A 196 cm magas bedobónak a Rapidnál 12,6 pontos átlaga volt az alapszakaszban, 12,8 a rájátszásban, 2,8, illetve 3,3 lepattanóval. Hárompontos dobásai az alapszakaszban 49,3%-ban (!) voltak sikeresek.


Isiah Osborne a legújabb érkező 

Fotó: a marosvásárhelyi városi sportklub közösségi oldala



Ha az erőszélső és center Mihai Cârcoană volt az első belföldi, aki aláírt, a klub három hosszabbítást is bejelentett. A veterán Corpodean és két nagy fejlődési potenciállal rendelkező fiatal játékos, Bodó Tamás és Kiss Roland is a keret tagjai lesznek.

Amint látható, ez eddig összesen öt, így a 12-es keretben még hét hely maradt, a tavalyi játékosok közül pedig haton vannak még a „levegőben”, azaz sem a hosszabbításról, sem a távozásról nem esett szó. Sánta és Martinić esetében távozás már aligha jöhet szóba, csupán az a kérdés tevődik fel, hogy folytatják-e még, vagy visszavonulnak. Sok függ Srećko Sekulović véleményétől is, hogy miként tudja hasznosítani kétségtelen, de az idővel lassan megkopó képességeiket. Major Koppány a másik véglet, neki talán jól fogna egy idény a másodosztályban, mielőtt visszatér az élvonalba. Borșa rendkívül hasznos tud lenni védelemben, azonban az előző idényben többet volt sérült, mint egészséges, Mikovićról nem tudni semmit, vélhetően vele nem hosszabbítanak, míg a legnagyobb kérdés Diggs helyzete, aki a végletek játékosa: vagy nagyon jó, vagy „eltűnik” a pályáról, a taktikai fegyelemről pedig csak hírből hallott.

És akkor van még egy (két) légiós hely a keretben, egy irányítóra mindképpen nagy szükség lesz, de egy all-rounder típusú játékos is elkelne még.


A kosárlabda-válogatott Nagyváradon készül a világbajnoki selejtezőkre

A román kosárlabda-válogatott elkezdte felkészülését a 2027-es FIBA-világbajnokság európai selejtezőjének Görögország és Montenegró elleni, utolsó két mérkőzésére. A csapat 10 napig edz Nagyváradon, majd július 2-án hazai pályán játszik a csoportelső Görögország ellen, ezt követően pedig idegenben Montenegróval találkozik. A csoport első három helyezettje jut tovább a következő körbe a világbajnoki kvalifikációban, így a két mérkőzés döntő jelentőségű Románia számára, hiszen a csapat a kvartettje utolsó helyén áll 5 ponttal, a 7 pontos görög, illetve az egyaránt 6 pontos Portugália és Montenegró mögött.

(F.A.)


Ez a weboldal sütiket használ

A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt: Adatvédelmi tájékoztató