Szombaton játszották a 3. ligás labdarúgó-bajnokságba jutásért kiírt osztályozós párharcok első mérkőzéseit. A CS Radnótnak, Maros megye legjobbjának Brassó megye bajnoka, a Tatrangi Ciucaș jutott ellenfélként. A vendégeknél több élvonalbeli tapasztalattal rendelkező labdarúgó is játszik, így papírforma szerint ők számítottak a párharc esélyesének. Az első meccset a radnóti Cornel Orza stadionban rendezték.

A találkozóra rányomta a bélyegét az eső és a mély talaj, végül a hazai pálya előnyét Radnót nem tudta kihasználni, de a tapasztaltabb ellenfél sem tudott nyerni:

1-1-es félidőt követően 2-2-re zárult a mérkőzés. Az első gólt Nicodim révén a vendégek szerezték a 21. percben, erre Stoica válasza a 32. percben jött. A második félidőben ismét Tatrang került előnybe a 63. percben Coltofeanu találatával, ám Radnótnak sikerült a 90. percben egyenlítenie Stoica révén.

Ilyen körülmények között, ahhoz, hogy feljusson a harmadosztályba, Radnótnak idegenben kell nyernie – legrosszabb esetben büntetőkkel.

A visszavágót június 24-én játsszák, a mérkőzés fél hatkor kezdődik.

Osztályozó a 3. ligás labdarúgó-bajnokságba jutásért, 1. mérkőzések: Viitorul Curița (Bákó megye) – Victoria Horia (Neamţ megye) 3-0 (utóbbi nem teljesítette a részvételhez a feltételeket, így a Viitorul Curița játék nélkül jut a 3. ligába), Unirea Curtești (Botosán) – Viitorul Liteni (Suceava) 2-4, CSM Vaslui (Vaslui) – Moldova Cristești (Jász) 3-1, Almásbalázsházi Luceafărul (Szilágy) – Szatmárnémeti Olimpia MCMXXI (Szatmár) 2-5, Biharszentandrási Crişul (Bihar) – Szentmihályi Arieşul (Kolozs) 2-1, Lénárdfalvi Academica (Máramaros) – Óradnai Minerul (Beszterce-Naszód) 1-1, Alsógáldi Industria (Fehér) – Bardóci Prima (Kovászna) 3-0, Gyergyószentmiklósi VSK (Hargita) – Medgyesi ACS (Szeben) 2-1, Radnóti CS (Maros) – Tatrangi Ciucaș (Brassó) 2-2, Recolta Dănceu (Mehedinți) – Székudvari CS (Arad) 0-2-nél félbeszakadt, miután a hazaiak egyik játékosa megütötte a játékvezetőt, Algyógyi Gloria (Hunyad) – Újpécsi CSC (Temes) 0-4, CSO Turceni (Gorj) – Temesszlatinai ACS (Krassó-Szörény) 1-0, Rapid Buzescu (Teleorman) – SCM Râmnicu Vâlcea (Vâlcea) 0-2, Oltul Curtișoara (Olt) – ARO Muscelul Câmpulung (Argeș) 0-2, Recolta Gura Șuții (Dâmbovița) – Universitatea 1948 Craiova II (Dolj) 2-0, LPS HD Clinceni (Ilfov) – Progresul Fundulea (Călărași) 0-1, Bărăganul Ciulnița (Ialomița) – Gyurgyevói Dunărea (Gyurgyevó) 1-1, Bukaresti Daco-Getica – Tricolorul Breaza (Prahova) 2-2, Hamangia Baia (Tulcea) – Montana Pătârlagele (Bodza) 1-0, Viitorul Șuțești (Brăila) – Voința Cudalbi (Galac) 0-0, Victoria Gugești (Vrancea) – Axiopolis Cernavodă (Konstanca) 1-4.