Győznie kellett Székelyföld labdarúgó-válogatottjának a CONIFA (Független Labdarúgó-egyesületek Szövetsége) világbajnoki selejtező mérkőzésén a Két Szicília Királysága csapata ellen, vagy nem kaphatott ki egy gólnál nagyobb különbséggel, hogy ott lehessen a 2024-es kurdisztáni vb-n. Egy nappal korábban ugyanis Chameria 3-1-re nyert az egykori dél-olaszországi államalakulat csapata ellen, így körbeverés is dönthetett volna az otthon maradó utolsó helyezettről. A mérkőzésen azonban egyértelmű volt, hogy a többnyire másodosztályos szintű, aktív székely labdarúgók jobb csapatot alkotnak, mint az igen heterogén, vagy alacsonyabb szinten focizó, vagy már pályafutásuk végén járó játékosokból álló ellenfél.

A 7-0-s végeredmény azonban kissé csalóka és túl szigorú. Az első félidő kiegyensúlyozott volt, és csak egy gól esett, Magyari talált be Kovács Lóránt indításából. Ugyanakkor a szicíliaiknak is volt nagy gólhelyzetük.

Az egyensúly a második félidő első tíz percében is fennmaradt, az 54. percben azonban az addig teljesen sportszerű találkozón Pasqua és Szondi egymást kezdték rúgdosni a labda helyett, és miután percekig tanakodtak a játékvezetők, hogy mi is történt, mindketten piros lapot kaptak. Ezt követően teljesen elvesztette a fejét és összeomlott az olasz alakulat: egyrészt röpködni kezdtek a sárga lapok, majd egy második piros is, és sorra hullani a gólok is Viscardi kapujába. Biztosan szerepet játszhatott az is, hogy elfáradtak a vendégek, hiszen a fociban teljesen szokatlan módon egy nappal a Chameria elleni meccs után léptek ismét pályára, míg Székelyföldnek volt egy pihenőnapja.

A C jelű selejtező csoportot így Székelyföld nyerte 6 ponttal, míg a második Chameria lett 3 ponttal. Mindketten ott lehetnek a vb-n, míg a Két Szicília Királysága kiesett.

A CONIFA-labdarúgó-vb-t az iraki Kurdisztánban rendezik 2024 júniusában, három városban: Erbilben, Duhokban és Szlemaniban. A 16 résztvevő közül eddig a vb-címvédő Kárpátalja, a házigazda Kurdisztán, valamint az európai B csoportból továbbjutó Raetia (az ókori tartomány a mai Svájc, Németország és Ausztria területén feküdt), amely 8-1-re verte Ticinót, illetve a C csoportból Székelyföld és Chameria ismert. Európából még két csapatnak van hely, ezekért Cornwall és Lappföld, illetve Abházia és Hegyi-Karabah küzd. Dél-Amerika és Ázsia 2-2 helyet, Afrika, Észak-Amerika és Óceánia 1-1 helyet kap.

Labdarúgó-CONIFA-világbajnokság, selejtező: Székelyföld – Két Szicília Királysága 7-0 (1-0)

Csíkszereda, városi stadion.

Székelyföld: Simon – Csiszer, Gergely, Kelemen (60. Csűrös), Vita (70. Dobozi), Szondi, Veres, Göndör (46. Kárándi), Györgyi (60. Simó), Kovács, Magyari.

Két Szicília Királysága: Viscardi – Costa, Imparato, Cejudo, de Simone (65. de Rosa), Ferri (58.  Mendil), di Fuzio, Pasqua, D'Avella (65. Paccione), Carbone (58. Margiotta), Morana (72. Imbroinisi.

Gólszerzők: Magyari (34., 60.), Kovács (57., 82., 88.), Györgyi (59.), Csürös (79.).

Kiállítva: Szondi (53.), illetve Pasqua (53.), Paccione (87.).

Fotó: az FK Csíkszereda közösségi oldala