A kupadöntő után négy nappal zárta a bajnoki idényt a Sepsi OSK a Szuperliga felsőházának utolsó fordulójában, egy olyan mérkőzésen, amelynek nem volt komolyabb tétje a számára. Az ellenfelének, a CSU Craiovának viszont kellett a győzelem, hiszen így lett volna esélye az európai kupaszereplés jogának a kiharcolására. S amint bebizonyosodott, nem nyert volna hiába, hiszen a Kolozsvári CFR 1907 váratlanul kikapott hazai pályán a szintén tét nélkül focizó FCV Farultól. A Sepsi OSK azonban nem akart vereséggel búcsúzni Bergoditól, aki utoljára ült a csapat kispadján, és ezzel baráti jobbot nyújtott a CFR-nek (a rossz nyelvek szerint úgyis „baráti” viszonyban van a két klub), amely a veresége ellenére végül osztályozót játszhat az európai kupaszereplésért.

Mindössze három játékos volt kezdő a Sepsi OSK-nál azok közül, akik a kupadöntőben is kezdtek, azonban a homogén keretben senki sem tekinthető igazán tartaléknak, és akik pályára léptek, már az első percektől rátelepedtek a középpályára. Nem hagyták kibontakozni a craiovai támadásokat, és a mérkőzésen sokszor volt az az érzésünk, hogy „cicázást” játszik az OSK az ellenfelével, zsinóron húzott passzokkal. Persze azért veszélyeztették is a craiovai kaput, mindjárt a 2. percben Šafranko lemaradt két méterre Varga beadásáról, majd a 9. percben Varga lapos lövését Popescu tolta szögletre. Craiova első kapura tartó rúgását a 22. percben jegyeztük, de Crețu fejese könnyű préda volt Niczulynak.

Nem változott a játék képe szünet után sem, bár Craiova az 54. percben hatalmas lehetőséget hagyott ki Screciu révén, aki szöglet után hat méterről ráperdítette, ám Niczuly hatalmas reflexszel védett, majd Cîmpanu lövése fölészállt. Több azonban nemigen volt a házigazdákban, és az OSK három helyzetet is elpuskázott a továbbiakban. A 65. percben Ion Gheorghe lövését Popescu a felső lécre tolta, a 73. percben Păun az ötös oldalvonaláról lőtte bele a kapusba, míg a 82. percben Ștefănescu 10 méterről küldött labdája akadt el ismét Popescun. Az utolsó tíz percben Craiova minden erejével támadni próbált, a 84. percben 20 méterről végezhetett el Roguljić egy szabadrúgást, ám Niczuly a helyén volt, míg a 87. percben Ciobotariu blokkolta Ivant az ötös sarkán.

A meccset végül a hosszabbítás utolsó percében egy ellentámadás zárta le. Ștefănescu a OSK játékosai közül a negyedik volt, aki passzt kapott a tizenhatoson belül, és bevágta 8 méterről a rövidre. A gól után pedig a teljes csapat Bergodi nyakába ugrott, mintegy cáfolva azokat az értesüléseket, hogy elvesztette az öltöző szimpátiáját.

Még egy megjegyzés a meccs adatlapja kapcsán. Ebben hét sárga lap szerepel a Sepsi OSK játékosai neve mellett, és egy sem Craiovának, ám szívünkre tehetjük a kezünket, amikor azt mondjuk: nem játszott favágó módjára az OSK, de Marian Barbu játékvezető kissé túlreagálta a dolgokat.

Labdarúgó Szuperliga, felsőház, 10. forduló: CSU Craiova – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-1 (0-0).

Craiova, Ion Oblemenco stadion. Vezette: Marian Barbu (Fogaras) – Mircea Orbuleț (Bukarest), Alexandru Vodă (Gyulafehérvár). Tartalék: Ionuț Coza (Cernica). Ellenőr: Teodora Albon (Kolozsvár). Videóbíró: Radu Petrescu (Bukarest). Segéd videóbíró: Stelian Slabu (Brassó).

CSU Craiova: Popescu – Vlădoiu (74. Raul Silva), Zajkov, Badelj (83. Găman), Ndong, Crețu (46. Mateiu), Screciu, Cîmpanu, Ișfan (46. Roguljić), Ivan, Marković (58. Koljić).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ciobotariu, Tamás, Ispas, Francisco Junior (31. Rodriguez), Papa (46. Păun), Ion Gheorghe, Aganović (67. Matei), Varga (67. Ștefănescu), Šafranko (90+3. Rondón).

Gólszerző: Ștefănescu (90+4.).

Sárga lap: Papa (34.), Ispas (38.), Dimitrov (52.), Tamás (73.), Matei (74.), Ciobotariu (90+2.), Ștefănescu (90+4.).

* Szuperliga, felsőházi rájátszás, 10. forduló: Kolozsvári CFR 1907 – Konstancai FCV Farul 1-2, Bukaresti FCSB – Bukaresti Rapid 1923 1-5, CSU Craiova – Sepsi OSK 0-1.
* előselejtező az Európa-konferencialigás szereplés jogáért: Universitatea 1948 Craiova – FC Voluntari 3-3, büntetőkkel: 5-4.
* osztályozó az 1. ligás szereplési jogért, 1. mérkőzés: Bodzavásári Gloria – Aradi UTA 0-0.