Kétgólos hátrányból fordítva megnyerte a női labdarúgó Bajnokok Ligáját az FC Barcelona a Wolfsburg ellen.

A német csapat kezdte jobban a szombat esti eindhoveni döntőt, és már a 3. percben vezetéshez jutott Pajor húszméteres bombagóljával. A lendület kitartott, és a 37. percben kettőre nőtt a zöldek előnye, amikor Pajor bal oldali beadásából Popp a hálóba fejelt.

Az első félidőben „öltözőben maradt” Barcelona játékosai szünet után megtáltosodtak, és az előző 45 perccel homlokegyenest ellentétes második játékrészt produkáltak.

Három perccel az újrakezdés után Hansen beadásából Guijarro szépített, majd két perccel később Guijarro bólintotta be Bonmati labdáját.

A Wolfsburgot sokkolták a fejlemények, azonban a német csapat valamely­est mégis összeszedte magát, helyzetig is jutott, a győztes találatot mégis a katalán együttes vitte be egy tizenhatosbeli kavarodás végén: a 70. percben Rolfö a kapu jobb oldalába lőtt.

A Barcelona 2021 után második BL-címét szerezte meg.

Sorozatban negyedszer magyar bajnok a Ferencváros

A Ferencváros megvédte címét a női labdarúgó NB I-ben, mivel 3-0-ra nyert az ETO FC Győr otthonában a döntő második mérkőzésén, csütörtökön.

A meccs már az első félidőben eldőlt, ugyanis a tizedik percben a játékosedző Vágó Fanny, a 26. percben Fenyvesi Evelin, majd a 42. percben Csigi Eszter talált be – utóbbi büntetőből – a fővárosiak részéről.

A párharc múlt hétfői, első mérkőzését házigazdaként 1-0-ra nyerte meg az FTC, amely hatodszor lett bajnok. Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye így 2-0 a Ferencváros javára.