2022. január 25., kedd

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

A Magyar Unitárius Egyház január 13-án délelőtt 11 órától Tordán, majd 18 órától Kolozsváron ünnepi istentisztelettel emlékezik az erdélyi országgyűlés 1568-ban hozott határozatára, amely Európában először foglalta törvénybe a lelkiismeret szabadságát. 

Tordán az unitárius templomban 11 órakor kezdődő istentiszteleten a szolgálatvégző Csete Árpád (lelkész, Homoródalmási Unitárius Egyházközség, az Unitárius Lelkészek Országos Szövetségének elnöke), énekvezér: Simándi Teréz (Torockói Unitárius Egyházközség). A tordai országgyűlés 1568-as vallásügyi határozatát Nagy Norbert (IV. éves teológiai hallgató, Protestáns Teológiai Intézet) olvassa fel, majd köszöntőbeszédek hangzanak el. Az istentiszteleten köszöntőbeszédet mond Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára is. Az istentisztelet után a megemlékezés résztvevői átvonulnak a vallásszabadság emlékművéhez, ahol koszorúzás lesz. 

Kolozsváron, a belvárosi unitárius templomban 18 órától lesz istentisztelet, szolgálatvégző: Bálint Benczédi Ferenc nyugalmazott püspök, énekvezér: Kiss Erika (Kolozsvár – Belvárosi Unitárius Egyházközség). A tordai országgyűlés 1568-as vallásügyi határozatának felolvasása után itt is köszöntőbeszédek hangzanak el. Brendus Réka, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságának főosztályvezetője is felszólal. Az istentisztelet után a résztvevők Dávid Ferenc szobránál koszorúznak.