A labdarúgó Szuperliga felsőháza 8. fordulójában Rapid 1923 – Sepsi OSK meccset rendeztek. A találkozónak nem volt valódi tétje, hiszen a bukarestieknek már csak elméleti esélyük maradt elcsípni egy európai kupás helyet, a sepsiszentgyörgyieknek pedig még az sem. Ugyanakkor a Rapid 1923 saját közönsége előtt próbálta lemosni az előző fordulóban elszenvedett 2-7 gyalázatát, ám a Sepsi OSK egészen más céllal lépett pályára. Számára előkészületi mérkőzés volt a mostani a jövő szerdai kupadöntő előtt, amikor a Kolozsvári FCU ellen próbálja majd meg megvédeni a tavaly elhódított serleget.

A találkozón több kezdőembert pihentetett a székelyföldiek vezetőedzője, Cristiano Bergodi, azokat pedig, akik kisebb sérüléssel küszködnek, még csereként sem nevezte, hiszen számára a kupadöntő a fontos, és a tartalékoknak is ritmust kellett biztosítani. Ezt nem feltétlenül hálálta meg mindegyikük: Papa nehezen tud beilleszkedni, Tudorie nemtörődöm játéka pedig kiverte a biztosítékot a szurkolóknál. Ennek ellenére (leszámítva az első néhány perc hazai lendületét) az első félidőben a Sepsi OSK volt a jobb, veszélyesebb csapat. Miközben Niczuly kapuja egyáltalán nem forgott veszélyben, Moldovan a 7. percben a léc alól öklözte fölé Ștefănescu jobb oldali lövését, a 11. percben pedig szintén Ștefănescu ugrott ki középen a védők közül, ám nem tudta jól átvenni a labdát, és Morais még beérte, hogy szögletre mentsen. A folytatásban is az OSK volt kezdeményezőbb, és a 43. percben Rondón hagyott ki nagy lehetőséget, miután hosszan vette át és az ötös sarkáról belelőtte a kapusba.

A második félidőben megváltozott a játék képe, s miközben az OSK részéről Tudorie egészen elképesztően negatív hozzáállása tűnt fel a leginkább, Niczulynak több dolga is akadt. Az 50. percben Sefer kapáslövését védte a szentgyörgyi kapus, majd háromszor is Pănoiu tette nagy próbára a 69., a 77. és a 80. percben. Végül a 90+4. percben Luckassen is kihagyott egy nagy lehetőséget Niczuly kapujánál, éles szögből leadott lövése a gólvonallal párhuzamosan suhant el a kapu előtt.

A Sepsi OSK szombaton este fél kilenctől búcsúzik az idényben hazai közönségétől, amikor a Kolozsvári CFR 1907-et fogadja.

A mérkőzés egyébként a jövő szerdai kupadöntő előtti főpróbának is számít.

Labdarúgó-Szuperliga, felsőház, 8. forduló: Bukaresti Rapid 1923 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-0.

Bukarest, Rapid-stadion. Vezette: Florin Andrei (Marosvásárhely) – Ovidiu Artene (Vaslui), Romică Bîrdeș (Pitești). Tartalék: Ionela Peșu (Craiova). Ellenőr: Irina Mîrț (Bukarest). Videóbíró: Radu Petrescu (Bukarest). Segéd-videóbíró: Cristina Trandafir (Bukarest).

Sárga lap: Săpunaru (8.), Albu (73.), Dugandžić (83.), illetve Papa (71.).

Rapid 1923: Moldovan – Onea, Săpunaru, Grigore, Junior Morais, Emmers (46. Ioniță), Käit, Albu, Sefer (68. Pănoiu), Dugandžić (87. Luckassen), Funsho.

Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu, Bălașa, Ňinaj, Ispas, Francisco Junior (82. Rodriguez), Papa (74. Păun), Matei, Ștefănescu, Tudorie (68. Šafranko), Rondón (82. Varga).

* Szuperliga, felsőházi rájátszás, 8. forduló: Bukaresti Rapid 1923 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-0, CSU Craiova – Konstancai FCV Farul 1-1.

* Szuperliga, alsóházi rájátszás, 7. forduló: FC Voluntari – Botosáni FC 2-0, Petrolul 52 Ploiești – Nagyszebeni Hermannstadt 0-1, Kolozsvári FCU – Chindia Târgoviște 2-0.

* 2. liga, felsőházi rájátszás, 8. forduló: Jászvásári CSM Politehnica – Bukaresti CSA Steaua 5-1, Dési Unirea – Bodzavásári Gloria 1-0, Galaci Suporter Club Oțelul – Bukaresti Dinamo 1948 0-2. Az élcsoport: 1. (bajnok) Jászvásár 56 pont, 2. CSA Steaua 49, 3. Galac 46, 4. Dinamo 1948 43.

Fotó: a Rapid 1923 közösségi oldala