Két teljesen ellentétes lelkiállapotú csapat találkozott Vajdahunyadon, a 3. liga IX. csoportja felsőházi rájátszásának 8. fordulójában. Míg a házigazda Vajdahunyadi Corvinul 1921 már nagyon régen biztos az osztályozóban, hozzászokott, hogy a tét nélküli meccseken is teljes erőbedobással játsszon, hiszen ezeket felkészítő mérkőzésekként fogja fel, a Nyárádtői Unirea 2018 teljesen kiengedett, mután egy hete teljesítette az osztályozóba jutás célkitűzését, és bizonyára tisztában van vele, hogy ennél többet idén nemigen remélhet.

Ennek megfelelően erősen tartalékos csapatot küldött pályára Flavius Sabău nyárádtői edző, s az eddig inkább kispadozó játékosok mintha bizonyítani akarták volna, hogy nem hiába nem férnek be a kezdőbe. Az első félidőben alig-alig lépték át a felezővonalat, s csak idő kérdése volt, mikor találnak be a házigazdák. Ez a 18. percben következett be, amikor Iacob beadása a tizenegyespont környékén találta Bradut, aki a kapus mellett a bal sarokba helyezett. Az összpontosítás hiányáról tanúskodik a második gól is, amikor Bucur szabályosan belebotlott a labdába, elesett, Comannak pedig csak annyi dolga volt, hogy bevigye a labdát az üres kapuba.

Szünetben négyet is cserélt Sabău, a kapuból kihozta a nagyot bakizó Bucurt, beküldött három kezdőembert is, ám szinte fel sem álltak a csapatok, amikor a Corvinul 1921 két újabb gólt lőtt. Előbb Lupu duplázott a Feierről kijövő fejese után, majd Chindriș csavarta a tizenhatos vonaláról a hosszú sarokba. Ráadásul Ndiesse megsérült, így az ötödik cserét is el kellett végezni. A meccs gyakorlatilag el volt dőlve, így Nyárádtő többet tarthatta a labdát, támadásaiban azonban nem volt meggyőződés, és a meccset kapura tartó lövés nélkül zárta. A Corvinul 1921 pedig góllal fejezett be két ellentámadást, kihasználva a Ndiesse hiánya következtében átjáróházzá változott védelmet.

Az alsóházi rájátszásból még egy forduló van hátra, noha annak az eredményei már se nem osztanak, se nem szoroznak. Az utolsó játéknapon, pénteken Nyárádtő a Gyulafehérvári Unireát fogadja, mielőtt a Nagyváradi FC Bihar ellen játszana osztályozó elődöntőt oda-vissza alapon.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, felsőházi rájátszás 8. forduló: Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Nyárádtői Unirea 2018 6-0 (2-0).
Vajdahunyad, Michael Klein stadion. Vezette: Alexandru Șuvar (Nagyszeben) – Gabriel Boncz (Fogaras), Mircea Guran (Brassó). Ellenőrök: Zaharia Ciev (Temesvár), Mihai Țîra (Gyulafehérvár).
Gólszerzők: Bradu (18.), Coman (28., 64.), Lupu (46.), Chindriș (48.), Pîrvulescu (69.).
Sárga lap: Trif (78.), Boar (86.).
Corvinul 1921: Lefter – Iacob, Pop (72. Vlad), Elton, Neacșa, Curtean (79. Lupușor), Chindriș, Bradu (67. Mar), Pîrvulescu (72. Mercioiu), Coman, Lupu (79. Hergheligiu).
Unirea 2018: Bucur (46. Feier) – Suslak, Ndiesse (51. Boar), Vasiu, Chiorean (46. Istrate), Todoran, Oltean (46. Trif), Piper, Vînău, Dușmanu (46. Astafei), Codrea.

3. liga, IX. csoport, alsóházi rájátszás 8. forduló: CS Marosújvár – ACS Marosvásárhely 1-5 (0-2).
Marosújvár, Soda stadion. Vezette: Cristian Codrea (Nagybánya) – Șerban Buie (Nagybánya), Adrian Enache (Resicabánya). Ellenőrök: Teodora Albon (Kolozsvár), Traian Marcu (Nagyszeben).
Gólszerzők: Gliga (29., 50.), Osei (36., 63., 78.), illetve Socaci (56.).
Marosújvár: M. Țăranu – Burcea, Cimpoieșu, Haiduc, Mic, Socaci, Giurgiu, Creț,  Goronea, Coman, Ghiță. Cserék: Stîngă, Al. Țăranu, Potra, Guț, Pop, Bucșa, Roman.
ACS: Szántó – Gliga, Bărăbaș, Dumbrăvean, Csíki, Caliani,  Jorza, Moldován, Borbély, Greu, Osei. Cserék: Negrușa, Veress, Circa, Bakó, Csala, Lupuleț, Molnár.

3. liga, IX. csoport, rájátszás:
* felsőház, 8. forduló: Gyulafehérvári CSM Unirea – Kudzsiri Metalurgistul 2-1, Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Nyárádtői Unirea 2018 6-0;
* alsóház, 8. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – Gyulafehérvári CSU 1-0, CS Marosújvár – ACS Marosvásárhely 1-5, Kolozsvári Sănătatea – Kolozsvári Viitorul 3-1.

Visszavette az ACS az alsóház első helyét

5-1-re verte Marosújvárt az ACS Marosvásárhely a labdarúgó 3. liga IX. csoportja alsóházi rájátszásának 8. fordulójában, és ezzel átvette az első helyet a második értékcsoportban. A győzelem egyben azt jelenti, hogy matematikailag is biztos a bennmaradás, továbbá Marosújvárnak nem maradt esélye megkapaszkodni a harmadosztályban.
Az öt gólt két játékos szerezte. Gliga lőtte az első találatot, szünetig pedig Clinton Osei is betalált. Aztán a második félidőben Gliga növelte háromra a különbséget, majd – miután szépítettek a házigazdák –, a marosvásárhelyiek ghánai vendégjátékosa háromra kerekítette a góljai számát.
Az alsóházban még két forduló van hátra, az ACS pénteken a Gyulafehérvári CSU-hoz látogat, amikor egyrészt az alsóház első helye a tét, másrészt a két csapat igencsak paprikás hangulatú találkozót vívott a Víkendtelepen.