Megalakulása óta először játszott hazai pályán Székelyföld labdarúgó-válogatottja. A csapat eddig is részt vett a CONIFA – az állam nélküli népek csapatait tömörítő (FIFA-n kívüli) Független Labdarúgó Egyesületek – szervezésében tartott Eb-ken vagy vb-ken, azonban még nem volt alkalma ezt saját közönsége előtt tenni. Most azonban ez összejött: mivel az észak-ciprusi Európa-bajnokságot, ahol a kontinens csapatai a jövő évi kurdisztáni (iraki rész) vb-részvételért is küzdöttek volna, a térséget sújtó év eleji katasztrofális földrengés miatt törölték, a CONIFA selejtezőt írt ki a hat európai helyre, és az egyik kvalifikációs csoport küzdelmeit Székelyföld rendezheti.

Csíkszeredában a házigazdák csapata mellett Chameria és a Két Szicília Királysága küzd a kurdisztáni részvételt biztosító első két helyért. Az előbbi az északnyugat-görögországi, saját dialektust beszélő albán népcsoport, a csámok által lakott, részben Albániába is átnyúló történelmi régiót képviseli, ám gyakorlatilag mind Albániában élő és focizó játékosokból áll, ami azért mutatja, hogy a markáns identitású régiók mellett sokan rátelepedtek a CONIFA rendszerére, hiszen nincs semmilyen jól ellenőrizhető megkötés arra, hogy kik vehetnek részt ezeken a tornákon. Nagyon jó példa erre a világbajnoki címvédő, és ilyenként selejtező nélkül vb-résztvevő Kárpátalja csapata, amely gyakorlatilag magyarországi focistákból áll, sőt a vb-győzelmet azzal a Fehér Bélával a kapuban szerezte meg, aki háromszéki születésű, és életében nem járt Kárpátalján. De ilyen a Két Szicília Királysága együttese is, amely a 19. század első felében létezett, Szicília szigetét és a kontinentális Olaszország Rómától délre fekvő részét magába foglaló egykori államalakulat nevében lép pályára, erősen megkérdőjelezhető saját identitással.

Az első mérkőzést a többnyire az FK Csíkszeredára alapozó, Ilyés Róbert vezette Székelyföld Chameria ellen játszotta. A házigazdák támadtak többet, ám általában nem sok elképzeléssel, míg az ellenfél egy ellentámadás során büntetőhöz jutott a 37. percben, és megszerezte a vezetést. Székelyföldet a fordításhoz nagymértékben a csám kapus, Varfi szarvashibái segítették hozzá, előbb a hazai hálóőr, Gyenge hosszú kirúgása alá futott, így Magyari könnyű gólt szerzett, majd egy szöglet öklözését vétette el, végül Kovács Lórántnak adott „gólpasszt”. Utóbbira szükség is volt, mert a hosszabbításban az albán vendégek még szépíteni tudtak.

Szombaton este Chameria 3-1-re nyert a Két Szicília Királysága ellen, így már biztos, hogy ott lehet Kurdisztánban, a lapzárta után játszott, Székelyföld és a Két Szicília Királysága közötti mérkőzés eredményétől függetlenül.

Labdarúgó-CONIFA-vb selejtező, C csoport (Csíkszereda): Székelyföld – Chameria 3-2 (0-1).
Székelyföld: Gyenge – Csiszer, Gergely, Kelemen, Vita (77. Dobozi), Szondi, Csűrös (69. Veres), Simó (69. Göndör), Györgyi (69. Sebestyén), Kovács, Magyari (77. Balogh).
Chameria: Varfi – Rosaj (68. Taku), Zagani, Mehmeti, Cane, Kosi (82. Spahiu), Gjeci, Baholli (68. Rexhmati), Gjoka (82. Mece), Sejdini, Balla (55. Zani).
Gólszerzők: Magyari (58.), Veres (89.), Kovács (90.), illetve Sejdini (37. – büntetőből, 90+6.).

Spanyolország és Izrael az U21-es Eb elődöntőjében

Egyaránt hosszabbítások után dőlt el a Romániában és Grúziában zajló U21-es labdarúgó-Európa-bajnokság első két elődöntője.
Izrael és a társházigazda Grúzia összecsapása tizenegyesrúgásokkal dőlt el, miután sem 90 perc alatt, sem 120 perc alatt nem sikerült gólt szereznie egyik együttesnek sem. A büntetőpárbajt a zsidó állam csapata nyerte 4-3-ra.
A spanyol–svájci találkozón az alpesi ország csapata a rendes játékidő ráadásában egyenlített, miután az ibériai gárda bő 20 perccel a vége előtt előnyt szerzett. Következett a kétszer negyedórás hosszabbítás, itt azonban nem jutottak el a tizenegyesekig, ugyanis a spanyol csapat a 103. percben megszerezte a győzelmet jelentő találatot, így az eredmény 2-1 lett.

Fotó: az FK Csíkszereda közösségi oldala