A Mezőkövesd 1-0-ra nyert saját pályáján a bajnok Ferencváros ellen a magyar labdarúgó NB I 33. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén, a bajnoki idény utolsó összecsapásán.

Remek időben, majdnem telt lelátók előtt játszhatott, tét nélkül, a két csapat. Volt iram, akadtak helyzetek is, kecsegtetőbb lehetőségeket inkább a Ferencváros alakított ki, annak ellenére, hogy több epizódszereplő kapott ezúttal lehetőséget, és érződött az összeszokottság hiánya. A vezetést mégis a hazai csapat szerezte meg közvetlenül a szünet előtt: Knoester tanácstalan volt a saját 16-osa előtt, Drazic elvette tőle a labdát, kapura tört, Szécsi pedig szabálytalanul állította meg. A büntetőt a sértett magabiztosan lőtte a bal felső sarokba.

A második félidőben a Mezőkövesd átengedte a kezdeményezést, a Ferencváros akcióiból azonban hiányzott a dinamika, ezzel együtt lett volna lehetőség az egyenlítésre. Akadt olyan időszak, amikor a fővárosiaknál két 18 és egy 17 éves is a pályán volt. A hazaiak is alakítottak ki helyzeteket, végül maradt az első félidő hajrájában kialakult eredmény.

A hazai csapat a szezon során kétszer legyőzte az FTC-t és egyszer döntetlent játszott vele, mostani sikerével pedig a nyolcadikról a hetedik helyre lépett előre.

NB I, 33. forduló: Mezőkövesd Zsóry FC – Ferencvárosi TC 1-0 (1-0).

Mezőkövesd, 4110 néző, vezette: Karakó.

Mezőkövesd: Piscitelli – Kállai, Pillár, Lukic, Filip – Brtan, Besirovic, Lehoczky (65. Karnyicki) – Drazic, Da. Babunski (85. Prudnyikov), Molnár G. (85. Zahary).

Ferencváros: Szécsi – Kaján (79. Auzqui), Knoester, Abena, Sagal – Esiti (57. Tóth A.), Gojak – Zachariassen, Mercier (72. Baden), Owuso (57. Marquinhos), Lisztes.

Gólszerző: Drazic (45+1., 11-esből).

Sárga lap: Filip (36.), Lehoczky (58.), Brtan (68.), illetve Szécsi (44.), Marquinhos (89.).

NB II: A három osztályozón összesen egy gól született

A hat csapat közül csak az Iváncsa KSE tudott gólt szerezni a magyar labdarúgó NB II osztályozójának vasárnapi, első mérkőzésein. A NB III közép csoportját megnyerő Iváncsa a Kozármisleny otthonában győzött 1-0-ra Suszter László találatával.

Eredmények, osztályozó, 1. mérkőzések: HR-Rent Kozármisleny – Iváncsa KSE 0-1 (0-0), Practical VLS Veszprém – Nyíregyháza Spartacus 0-0, BVSC-Zugló – Szentlőrinc SE 0-0.

A visszavágókat június 4-én, vasárnap rendezik.

A ferencvárosi Lisztes Krisztián (b) és Jose Marcos Martins (j), valamint a mezőkövesdi Marko Brtan (k).

Fotó: MTI/Derencsényi István