2019. december 14., szombat

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

Ahogyan azt korábban is ígértük, közzétesszük a héten kezdődött Stúdió Fesztivál részletes programját. Az ötödik alkalommal megszervezett nemzetközi szemle, amely tulajdonképpen a színházi iskolák találkozója (is), a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem legfontosabb eseménysorozatainak egyike. Kínálatát az alábbiakban olvashatják. 

Kutatás

2019.11.13-15.

Patrice Pavis által vezetett műhelymunka színház és új performativitás témában

2019.11.12-17.

Csehov-workshop Anatoli Praudin (Katc) irányításával – moderátor Raluca Rădulescu

2019.11.16, szombat

11:00 – Egy nap mesterek között (FABRE, CASTELUCCI, TAKATANI) –konferencia és beszélgetés Giulio Boato és Lorenzo Danessin közreműködésével, moderátor Alina Nelega – Stúdió 2.

19:00 – Puppets Lab (BG) – Ariel Színház – I, Sisyphus (meghívott előadás)


Előadások

2019.11.17., vasárnap

19:00 – Fesztiválmegnyitó – a Stúdió Színház előtere

19:15 – Chaos Architect – Traian Moldovan – fotókiállítás

19:30 – Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem – Román Művészeti Kar – Stúdió Színház – Coming of stAge 


2019.11.18., hétfő

10:00 – 14:00 – Elena Purea-workshop. 10:00 – 14:00 – Andreea Belu-workshop. 10:00 – 14:00 – Lucian Matei-workshop. 10:00 – 14:00 – Joost Vrouenraets-workshop. 10:00 – 14:00 – Forgács Péter-workshop.

17:00 – Zágrábi Egyetem, Drámai Művészetek Akadémiája – Zágráb (HR) – Stúdió 2 – Szeretettel Horvátországból 

18:00 – Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem – Magyar Művészeti Kar (RO) – 26-os terem – Meggyeskert 

18:30 – A hívott szám nem elérhető – Georgiana Bighescu könyvbemutatója – a Stúdió Színház előtere

19:00 – Színház és Filmművészeti Kar (RO) – Babeş–Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár – (RO) – Stúdió Színház – Kísértetek 


2019.11.19., kedd

10:00 – 14:00 – Andreea Belu-workshop. 10:00 – 14:00 – Lucian Matei-workshop

10:00 – 14:00 – Miki Branişte-workshop. 10:00 – 14:00 – Geo Dinescu-workshop. 10:00 – 14:00 – Marin Fagu-work-shop. 10:00 – 14:00 – Joost Vrouenraets-workshop. 10:00 – 14:00 – Ivona Velicu-workshop. 10:00 – 14:00 – Adrian Neacşu-workshop. 10:00 – 14:00 – Monica Vannucchi-work-shop. 10:00 – 14:00 – Forgács Péter-workshop. 10:00 – 14:00 – Mykhail Uritskiy & Leonid Popov-workshop. 10:00 – 14:00 – Borna Baletic-workshop. 15:00 – 17:00 – Andrei Popov-workshop.

11:00 – Piros bicikli – Fabulamundi szöveggyűjtemény 2017-2020 bemutatója – Ariel Színház.

11:30 – FABULAMUNDI. PLAYWRITING EUROPE. BEYOND BORDERS? – színpadi bemutatás, Alámerülés, Helena Tornero Brugués. – Ariel Színház

17:00 – Művészeti Kar – Dunărea de Jos Egyetem – Galac (RO) – Stúdió 2 – Almost Maine 

20:00 – Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem – Magyar Művészeti Kar – Stúdió Színház – Leonora, addio! 


2019.11.20. szerda

10:00 – 14:00 – Elena Purea-workshop. 10:00 – 14:00 – Patkó Éva-workshop . 10:00 – 14:00 – Andreea Belu-workshop. 10:00 – 14:00 – Lucian Matei-workshop. 10:00 – 14:00 – Miki Branişte-workshop. 10:00 – 14:00 – Geo Dinescu-workshop. 10:00 – 14:00 – Marin Fagu-workshop. 10:00 – 14:00 – Joost Vrouenraets-workshop. 10:00 – 14:00 – Ivona Velicu-workshop. 10:00 – 14:00 – Andrei Popov-workshop. 10:00 – 14:00 – Adrian Neacşu-workshop. 10:00 – 14:00 – Forgács Péter-workshop. 10:00 – 14:00 – Matthew Davies & Brith Gof-workshop. 10:00 –14:00 – Radu Horghidan-work-shop. 10:00 – 14:00 – Borna Baletic-workshop.

17:00 – Zene, Színház és Képzőművészeti Akadémia – Kisinyov (MD) – Stúdió 2 – Lecţia Zoológia lecke 

19:00 – Silvio d’Amico Drámai Művészetek Akadémia – Róma (IT) – Ariel Színház – Szerelemért, vagy hatalomért

19:30 – FranceDanse Orient-Express (Andrei Popov) könyvbemutató – a Stúdió Színház előcsarnoka

20:00 – Cári Tibor Projekt – Sculpting Sound (koncert) – Stúdió Színház


2019.11.21., csütörtök

10:00 – 14:00 – Elena Purea-workshop. 10:00 – 14:00 – Patkó Éva-workshop. 10:00 – 14:00 – Lucian Matei-work-shop. 10:00 – 14:00 – Andrei Popov-workshop. 10:00 – 14:00 – Geo Dinescu-workshop. 10:00 – 14:00 – Marin Fagu-workshop. 10:00 – 14:00 – Ivona Velicu-workshop. 10:00 – 14:00 – Forgács Péter-workshop. 10:00 – 14:00 – Oleg Mardari-workshop. 10:00 – 14:00 – Radu Horghidan-workshop. 10:00 – 14:00 – Edith Buttingsrud Pedersen-workshop.

16:30 – George Enescu Művészeti Egyetem – Iaşi (RO) – Ariel Színház – Bolondok

18:30 – Kaposvári Egyetem (HU) – Stúdió 2 – Tavaszi Áldozat 

19:30 – „Szó, szó, szó …” II. lemezbemutató – Mihai Lungeanu – Ariel Színház

20:00 – South Wales Egyetem – Cardiff (UK) – Stúdió Színház – Melltith és Manna


2019.11.22., péntek 

10:00 – 13:00 – Elena Purea-workshop. 10:00 – 13:00 – Patkó Éva-workshop. 10:00 – 13:00 – Lucian Matei-work-shop. 10:00 – 13:00 – Irina Niculescu és John Levandovski-workshop. 10:00 – 13:00 – Ivona Velicu-workshop. 10:00 – 13:00 – Mihaela Sîrbu-workshop. 10:00 – 13:00 – Forgács Péter-workshop. 10:00 – 13:00 – Matthew Davies & Brith Gof-workshop. 10:00 – 13:00 – Oleg Mardari-workshop. 10:00 – 13:00 – Edith Buttingsrud Pedersen-workshop.

13:00 – 30 év múltán. A román színjátszás három évtizeddel a kommunizmus után. Cristina Modreanu színházkritikus angol nyelvű előadása. A Scena.ro folyóirat bemutatója. 

Teatrul.ro – 30 új név – könyvbemutató a Stúdió Színház előterében

17:00 – Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem – Román Művészeti Kar – Stúdió 2 – Mindent a nőkről 

18:30 – Az esztétika és a szép misztériuma – Sabin Sabados könyvbemutatója – a Stúdió Színház előterében

19:00 – Lucian Blaga Egyetem – Nagyszeben (RO) – Stúdió Színház – Love stories 


2019.11.23., szombat

10:00 – 14:00 – Elena Purea-workshop. 10:00 – 14:00 – Oleg Mardari-workshop. 10:00 – 14:00 – Edith Buttingsrud Pedersen-workshop.

16:30 – I. K. Karpenko-Kary Média-, Színház- és Filmművészeti Egyetem – Kijev (UA) – Stúdió 2 – Mit tesz egy bábos keze? 

17:30 – I. L. Caragiale Színház- és Filmművészeti Egyetem – Bukarest (RO) – Marosvásárhelyi Nemzeti Színház (Kisterem) – A mi osztályunk 

20:00 – Színház- és Filmművészeti Egyetem – Budapest (HU) – Stúdió Színház – A kastély


2019.11.24., vasárnap

17:00 – BBTE Kolozsvár, Színház és Film Kar, Magyar Színházi Intézet – (RO) – Stúdió Színház – Ilonka 

19:00 – Athanor Akadémia – Passau (DE) – Stúdió Színház – Murky Blush