A Queen Unplugged Project szinte hozzátartozott Marosvásárhelyhez.
A Queen Unplugged Project szinte hozzátartozott Marosvásárhelyhez. A budapesti együttes többször is fellépett idehaza, és az a szeretet, zene iránti alázat, amellyel műsorukat előadták, oda vezetett, hogy baráti kapcsolatok sokasága alakult ki a formáció és a vásárhelyi Queen-rajongó publikum között. Olyannyira, hogy amikor az együttes eldöntötte, nem folytatja tovább a kilenc országban tartott sikeres turnék övezte, tizenegy éven át tartó történetét, úgy határoztak: a budapesti búcsúkoncertet még egy, legeslegutolsó követi: a marosvásárhelyi, búcsúzó fellépés. E döntésüknek pedig egy remek hangulatú, az emlékezés rétegeiben mindörökre megmaradó est lett a végeredménye. Igaz, nem a dzsesszklubban, mint az tervezett volt, hanem a Maros Művészegyüttes kövesdombi székházának előadótermében, de a banda és a szervezők mindent megtettek annak érdekében, hogy a szép, de rockkoncerthez mérten steril hangulatú helyen is nagyszerű bulin vehessen részt az elköszönő közönség. Sikerült nekik.
A marosvásárhelyi Queen-rajongók közössége, azon belül pedig a Szakács Botond által főszervezett est összművészeti rendezvénnyé bővült. Az Akusztikus rapszódiák – az élet ünnepe című esemény december 12-én, szombaton este 7 órakor a Magyar Queen Rajongók Klubjának egyedi kiállításával kezdődött, amely ritka fotókon, egyedi (némelyik aláírott) relikviákon keresztül, vetítés és bemutató keretében adott röpke betekintést a zenekart övező mágikus világba. A cím sem véletlen: a szervezők az esemény bevételét a bukaresti Colectiv klubban történt tragédia áldozatainak, illetve azok családjának utalják át, a résztvevők kis piros masnikkal mutathatták ki együttérzésüket. A koncert este 9 órakor vette kezdetét, és a magyarországi együttesben ezúttal sem csalódott az erdélyi közönség. A Queen Unplugged Project (Mészáros Gergely: gitár, Tóth Tibor: vokál, Berczelly Csaba: gitár, vokál, Tollár László: konga, ütőhangszerek, vokál) – mint azt a neve is mutatja – Queen-feldolgozásokat játszik, igencsak egyedi átiratban. Unplugged-hangzással, azaz bekötött, de „száraz” hangszereken (kivéve az egy-két dalban használt basszusgitárt), gitárokon, kongákon, három énekhanggal gazdagítottan. Nem kevés munka a Queen igencsak összetett hangzásvilágát, hangszerelését két gitárra átdolgozni, de a végeredmény ez esetben igen meggyőző, eredeti, egyedi és minőségi lett – példa erre a tizenegy évig tartó sikersorozat is. A vásárhelyi koncert fényét a szervezők által készíttetett, különleges vetített háttér is emelte: az együttes dekoratív logója mögött és helyett villantak fel különböző képek – a Who Wants to Live Forever című dal alatt például lángok és egy gyertya képe utalt a Colectivben történt tragédiára, de megható volt a These Are the Days of Our Lives című szám alatt kivetített, a Queen Unplugged Project elmúlt évtizedét megörökítő fotósorozat is. Mindez a banda számára is meglepi volt, az együttes tagjai láthatóan elérzékenyültek a színpadon. A koncertet mégsem a depresszív nosztalgia, hanem a jókedv, a dinamika és a buli jellemezte: nagyszerű hangosításban, az együttestől megszokott minőségben dörrentek el a Queen közismert és kevésbé híres dalai, nagyszerű hangulatot varázsolva a nézőtérre és színpadra egyaránt. A koncert szünetében pedig árverésre került sor: Sajgó Ilona és Pedro Grama marosvásárhelyi képzőművészek Freddie Mercuryt ábrázoló festményeire, illetve Boros Olimp ugyancsak Mercuryt ábrázoló grafikájára lehetett licitálni, a bevételeket ugyancsak a Colectiv áldozatait pártfogó alapítványnak utalták át. Mindhárom alkotás elkelt 220, 300 és 360 lej értékben, továbbá gyűlt még 120 lej adomány is.
Az igencsak jól sikerült koncert felejthetetlenül ért véget: amint az együttes tagjai elárulták, egy kiskocsmában, közös zenélés közben állt össze a banda, és ekképpen is kívánnak búcsúzni hűséges közönségüktől. Ezért kihúzták a gitárokat az erősítőkből, odafent hagyták a mikrofonokat, leültek a színpad szélére, és a publikumot maguk köré gyűjtve, azzal közösen, hangosítás nélkül énekelték el a szombat este és az együttes tizenegy évének utolsó, koncerten elhangzó dalát: a We Are the Champions című himnuszt. Az est végső eseményeként pedig a víkendtelepi Queen Pubban gyűlt össze együttes, szervezőgárda és közönség egyaránt, hogy egy fergeteges afterpartyval búcsúztassa a Queen Unplugged Projectet Marosvásárhelyen, az együttes választott, második otthonában.
Egy nagyszerű történetet, díjakban gazdag, sikerei csúcsán lévő karriert pontosan így kell befejezni. Szépen, remek hangulatban, minőségben, giccsmentesen. Gratulálunk!
A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb
felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt:
Adatvédelmi
tájékoztató