2024. october 13., Sunday

Egyre gyakrabban hasonlítják össze a marosvásárhelyi városi sportklub kosárlabdacsapatát egy dízelmotorral, amely ugyan nehezen melegszik be, ám magas hőfokon már kitűnően teljesít. Ennek eklatáns példája volt a CSM Baschet Petrolul Ploiești otthonában játszott mérkőzés, amelyen a második negyedtől kezdődően egyértelművé vált, hogy melyik a jobb fél, miután az első negyedben kissé beragadt Faragó Péter csapata.

A CSM több mint 100 pontot dobott idegenben a Petrolulnak, ami mutatja, amit eddig is sejtettünk, hogy a ploiești-i csapat és Galac tűnnek a legszerényebb képességűnek ebben a bajnoki mezőnyben. Minden óvatoskodás ellenére a marosvásárhelyi együttes volt a mérkőzés esélyese, ezért kellemetlen meglepetés volt az első negyed, amikor a házigazdák kilencpontos előnyt szereztek. Ekkor 52%-os volt a hazaiak triplamutatója, a CSM pedig összeszedett nyolc eladott labdát, hogy egész meccsen legyen aztán 13 (beleértve az utolsó negyed második felét is, amikor inkább a fiatalok voltak a pályán).

Nyilvánvaló volt, hogy ez nem maradhat így, és valójában a dízelmotor a második negyed utolsó harmadában melegedett be, amikor egy 14-0-s sorozatot követően mínusz kilencről plusz ötre sikerült módosítani az eredményt, hogy aztán ez a lendület már ne törjön meg a folytatásban sem. A házigazdák nem találták a marosvásárhelyi betörések ellenszerét, kezdett sokkal jobban menni a dobás távolról, és ha az elején a lepattanók száma kiegyensúlyozott volt, hamarosan jelentős marosvásárhelyi fölény alakult ki, a szünetben 23:40-nél állt meg a számlálás.

A harmadik negyed végére gyakorlatilag már lehetett tudni, hogy ezt a mérkőzést a CSM nem veszítheti el, így az utolsó tíz percben a kispadon ülők is hosszabb időszakokra kaptak lehetőséget.

A pályán a leghosszabb időt (26 perc) töltő Martinić volt a legponterősebb 25 ponttal a marosvásárhelyi csapatból, de az egész keretre a kiegyensúlyozott, homogén teljesítmény volt a jellemző. Idén először mutatott valamivel többet Vladislav Șolopa a maga 13 perce során, hét ponttal és két lepattanóval zárta a mérkőzést.

Sajnos, a mérkőzésekre nevezettek közül sérülés miatt továbbra is hiányzik Mureșan és Anyikijenko.

A marosvásárhelyi városi sportklub, amely ebben az idényben (a kupameccset is beleértve) már a negyedik mérkőzését játszotta idegenben (miközben hazai pályán csak egyszer szerepelt), pénteken 18 órától a SCM U Craiovát fogadja a Simon László sportcsarnokban.

Nemzeti Liga, 3. forduló: Bukaresti Dinamo – Galaci CSM 103:88, Nagyszebeni CSU – SCM U Craiova 80:67; 4. forduló: Temesvári SCM – Bukaresti Dinamo 84:70, CSM Baschet Petrolul Ploiești – Marosvásárhelyi CSM 76:102, Nagyváradi CSM – CSO Voluntari 93:66, SCM U Craiova – Brassói Corona 76:78, CS Vâlcea 1924 – Bukaresti Rapid 68:72, Kolozsvári U-BT – FC Argeș Pitești 81:67.

Az állás: 1. Nagyvárad 8 pont, 2. Rapid 8, 3. Brassó 7, 4. Dinamo 6, 5. Temesvár 6, 6. Voluntari 6, 7. Râmnicu Vâlcea 6, 8. Marosvásárhely 6, 9. Kolozsvár 5 (3 mérkőzés), 10. Nagyszeben 5 (3), 11. Pitești 5, 12. Craiova 5, 13. CSA Steaua 4 (3), 14. Konstanca 4 (3), 15. Ploiești 3 (3), 16. Galac 3 (3).

Kosárlabda Nemzeti Liga, 4. forduló: CSM Baschet Petrolul Ploiești – Marosvásárhelyi CSM 76:102 (28-19, 20-33, 16-31, 12-19).

Ploiești, Olimpia Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Bogdan Podar (Kolozsvár), Amalia Marchiș (Kolozsvár), Victor Gubernu (Zsilvásárhely). Ellenőr: Traian Racu (Bukarest).

Petrolul: Stuckey 17 pont (3), Carcidze 16 (2), Kiss Péter 15 (1), Corpodean 14 (4), Pîrvu 5 (1), Diaconescu 4, Angelian 3 (1), Negoițescu 2, Movileanu, Pătraru, Borcan.

Marosvásárhely: Martinić 25 pont (3), Gajović 12 (2), Casale 11 (2), Sánta 10, Reljić 10, Person 8, Jeremić 8 (2), Șolopa 7, Borșa 6, Kiss Roland 3 (1), Engi-Rosenfeld 2, Bodó.

Fotó: a CSM Baschet Petrolul Ploiești közösségi oldala