Szimbolikus jelentősége van az arab országok összefogásának
Rostoványi Zsolt, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora szerint fontos, szimbolikus jelentősége van annak, hogy az arab országok is elkötelezték magukat a magát Iszlám Államnak nevező szervezet és más terrorista csoportok ellen.
Az SPA hivatalos szaúdi hírügynökség kedden közölte, hogy Szaúd-Arábia vezetésével 34 ország megalakított egy terrorellenes iszlám katonai szövetséget.
Rostoványi Zsolt iszlámkutató az M1 aktuális csatorna szerda reggeli műsorában felidézte: Szaúd-Arábiát eddig is komolyan támadta az Iszlám Állam, több mecset ellen hajtott végre merényletet az országban.
Ennek nyomán Szaúd-Arábia – és más arab országok is – részt vettek már a terrorszervezet elleni nemzetközi fellépésben – mondta a szakértő, hozzátéve: fontos a terrorszervezetek elleni mostani összefogás.
A rektor kitért arra is, hogy az iszlámnak mint vallásnak különböző értelmezései léteznek. A magukat muszlimnak vallók közül mindenki az „igazi iszlám” képviselőjének tartja magát. A szakértő szerint az számít, hogy a vezető vallástudósok között konszenzus legyen bizonyos kérdésekben.
Ennek kapcsán Rostoványi Zsolt kiemelte, hogy a magát Iszlám Államnak nevező terrorszervezetet az iszlám világ vezető vallástudósainak nagy része „iszlámellenesnek” tartja, vannak, akik kimondták, hogy amit a terrorszervezet képvisel, az „össze-egyeztethetetlen az iszlámmal”.
A Korán az emberi életet nagyon fontosnak tartja, elítéli a gyilkosságot – szögezte le Rostoványi Zsolt.