2024. május 19., vasárnap

Az Újpest FC 1-1-es döntetlent játszott otthon a MOL Fehérvárral a magyar labdarúgó NB I 32. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

Jó iramú és kiegyenlített, de helyzet nélküli volt a kezdés, a 15. percben aztán váratlanul jutott vezetéshez a házigazda: Kovács kapus hibázott egy kifutásnál, az alkalmi center, Croizet pedig bravúros mozdulattal ívelt az üresen maradt fehérvári kapuba. Előnye birtokában visszazárt az Újpest, a visszafogott tempóban aztán már Pajovicnak is akadt dolga – leginkább beíveléseknél –, de a vendégek előtt a szünetig csupán egy helyzet adódott, akkor viszont a lecsorgó labdát Kodro tíz méterről a bal kapufa mellé gurította.

A szünet után ismét felpörgött a játék, mindkét kapu előtt akadtak gólhelyzetek, és a vendégek irányítottak. A 62. percben egyenlített a Fehérvár: szöglet után Nikolics 12 méterről lőtt a jobb alsóba. A folytatásban is nyílt maradt a játék, amelyben továbbra is a fehérváriak voltak aktívabbak, de újabb gól már nem esett.

Fotó: az Újpest FC honlapja

NB I, 32. forduló: Újpest FC – MOL Fehérvár FC 1-1 (1-0)

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 3331 néző, vezette: Andó-Szabó.

Gólszerzők: Croizet (15.), illetve Nikolics (62.).

Sárga lap: Kastrati (42.), Csongvai (67.), Boumal (91.), illetve  Heister (2.).

Újpest: Pajovic – Kastrati, Csongvai, Diaby, Antonov – Boumal, Onovo – Pauljevic, Mitrovic  (74. Bjelos), Beridze (74. Katona) – Croizet (88. Viana).

MOL Fehérvár: Kovács D. – Rus, Stopira, Sabanov (75. Fiola) – Nego, Zulj (82. Makarenko), Pinto, Dárdai (74. Petrjak), Heister – Kodro, Nikolics (87. Bamgboye).

* NB I, 32. forduló: Paksi FC – Kisvárda Master Good 0-1, Zalaegerszeg – Gyirmót FC Győr 0-1, Újpest FC – MOL Fehérvár FC 1-1.

* NB II, 36. forduló: ETO FC Győr – III. Kerületi TVE 7-0, Nyíregyháza Spartacus FC – Békéscsaba 1912 Előre 3-0, Aqvital FC Csákvár – Budaörsi SC 1-1, Vasas FC – Szentlőrinc SE 4-1, BFC Siófok – Szombathelyi Haladás 0-1, Kecskeméti TE Hufbau – Tiszakécskei LC 1-0, Szolnoki MÁV FC – Dorogi FC 1-1, Pécsi MFC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-0, FC Ajka – Budafoki MTE 2-0. Az élcsoport: 1. (és már bajnok) Vasas FC 81 pont/36 mérkőzés, 2. Kecskemét 71/36, 3. Diósgyőr 65/35.