Immár huszonegyedik alkalommal került sor a hazai textilművészek egyik legrangosabb országos tárlatára, a Romániai Képzőművészek Szövetségének Marosvásárhelyi Fiókja által megszervezett Ariadne szalonra.
Immár huszonegyedik alkalommal került sor a hazai textilművészek egyik legrangosabb országos tárlatára, a Romániai Képzőművészek Szövetségének Marosvásárhelyi Fiókja által megszervezett Ariadne szalonra.
Az április 11-én délután, a Kultúrpalota földszinti kiállítótermeiben megnyílt tárlaton telt házas közönség tette tiszteletét, az egybegyűlteket Mana Bucur üdvözölte, aki egyúttal a huszonegy éve folyamatosan megnyíló kiállítás főszervezőjét, Nagy Dalmát is köszöntötte, illetve elmondta: ezúttal több mint hatvan kiállító munkáit láthatjuk a falakon és az azok által határolt térben, április 30-ig, három héten át.
A Tiberius kvartett játéka után, sorrendben elsőként Cora Fodor művészettörténész méltatta a tárlatot.
– Minden alkalommal, amikor megnyithatom ezt a szalont, úgy érzem, a csodák világában vagy inkább csodálatos világban vagyok. A kíváncsiság vezérel, és hagyom, hogy a képek elvigyenek saját kalandos útjukra. Alice utazásához hasonlóan ez a szalon egy mese, amely mégis a természet frekvenciáján mozog. A tárlat olyan tér, amelyben a képzelet megtalálja a maga végtelen kifejezési módjait. A királynő itt nem negatív szereplő, épp ellenkezőleg: a szálak szövésével varázslatos világba repít bennünket. A csodák világába, ahol a textil által kifejezhető megannyi dolog jelen van. Az absztrakt és a narratív, a rész és az egész, a magány és a tobzódás, a színek és az el nem mondott gondolatok országa ez. A munkák változatossága, a használt nyelvezetek gazdagsága e három termet kifinomult alkotásokkal gazdagítja, amelyek felkeltik az érdeklődésünket. Több munka a csodaország mellett a való életbe repít bennünket, és mint láthattuk, a régi kézművesmesterségek fortélyai sem hiányoztak az alkotás folyamatából. Hiszen az élet az a mese, amelyben igazán szépet alkothatunk.
– Nagyhéten, a költészet napján Mozartot hallgatni nagyszerű, méltó tárlatnyitó momentum volt – tette hozzá méltatásában Nagy Miklós Kund.
– Nyertesek a nézők, és azok is, akik elkészítették ezeket a kiváló és különleges munkákat. Az idén is maradandót alkottak, olyan nyomot hagynak bennünk, amely örömöt és igazi életkedvet okoz. Ötletgazdagság nagyszerű tudással kivitelezve, érzelmek és színek, a formák gazdagsága jellemzi ezt a tárlatot. Tradíció, kutatás és kísérletezés: ez volt az idei kiállítás hármas jelszava, és mindhármat észrevehetjük a munkákon. A koncepció a hagyományokhoz ragaszkodik, de a modern szemléletet is megpróbálja megmutatni, ugyanakkor a klasszikus és a posztmodern egybehangolása esetén is ráismerünk mindenki személyes stílusára. A Maros megyei művészet egyik biztos pontja ez a szalon, amelyet minden évben folyamatosan megszerveztek, és immár elérte a huszonegyedik esztendejét – a világ összes országában nagykorú lenne. A hazai textilművészet egyik legrangosabb tárlata.
A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb
felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt:
Adatvédelmi
tájékoztató