2023. szeptember 26., kedd

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

A Magyarkirályfalvi Református Egyházközségben

Május 20-án a Magyarkirályfalvi Református Egyházközség a járványügyi megszorításokat követő első nagyobb rendezvényének – a közel hatvan gyülekezetet magában foglaló Küküllői Egyházmegye nőszövetségi találkozójának – a házigazda szerepét vállalta fel. A járványt megelőző időszakban évente megtartott, majd az idén ismét megszervezett nőszövetségi találkozón a gyülekezetek női tagjai beszámoltak önkéntes diakóniai, szociális jellegű tevékenységeikről, a szeretetmunkáról, a nehéz helyzetben lévők megsegítéséről és a mindennapi gondokról.

Az egyházmegye nőszövetségi elnöke, a szolokmai egyházközség lelkipásztora, Tatár Anna igehirdetése révén hangolódhattak a királyfalvi templomot zsúfolásig megtöltő vendégek és házigazdák az aznapi eseményre, melyet a nőszövetség elnöki beszámolója követett, majd a házigazda lelkipásztor, Kun Attila Árpád köszöntötte az egybegyűlteket. A nap mottója a János evangéliuma 15,11 igéje volt: „…Az én örömöm legyen bennetek, és örömötök teljes legyen…”, mely az igehirdetést, az előadást, a kötetlen beszélgetéseket egyaránt meghatározta. 


Fotók: Kun Péter ZsoltA házigazda lelkipásztor, Kun Attila Árpád hangsúlyozta az esemény fontosságát, amelyhez hasonlót a járványügyi megszorítások miatt több mint három éve nem tarthattak. A Küküllői Református Egyházmegye területileg az egyik legkiterjedtebb egyházmegye, mintegy 58 gyülekezetet foglal magában Hargita megye határától, Szovátától Fehér megye határáig, Magyarkirályfalváig, illetve Brassó megye határáig. A helyi kultúrotthonban Székely Ella tiszteletes asszony, a nőszövetség titkára A lélek védelmében címmel tartott tartalmas előadást, melyben a családon belüli kapcsolatokról, a gyermekek és ifjak védelméről, a családtagok egymásra fordított minőségi idejének fontosságáról értekezett.

Amint a helyi közösség lelkipásztora elmondta, a különleges felkérésnek szeretettel tett eleget a magyarkirályfalvi gyülekezet. Gyűjtést hirdettek, és nagyrészt a hívek adakozásából, az asszonytestvérek lelkiismeretes munkája nyomán sikerült emlékezetessé tenni május 20-át Magyarkirályfalva református közössége számára is. Csodálatos csapat munkálkodott azon mindvégig, hogy az összesen 240 résztvevőt fogadva a küküllőmenti vendégfogadás híréhez méltó módon tegyenek eleget minden szinten, és a jelek szerint ezt sikerült teljesíteni.

A templomi perselyes adakozást, a hozzávetőleg háromezer lejt a kárpátaljai Beregrákos gyülekezetének a megsegítésére ajánlották fel, az ottani diakóniai szolgálatokra, egészségügyi ellátásra, anyagi támogatásra. Amint a lelkész hangsúlyozta, a háború sújtotta települések megsegítésére, a kárpátaljai nehéz helyzetben lévő családok megsegítésére próbálnak összpontosítani. Tavaly márciusban gyűjtést szerveztek, akkor Magyarkirályfalván ötezer lej értékű élelmiszer-adomány gyűlt össze, az akcióba bekapcsolódott Ádámos és Sövényfalva is, így a község három egyházközségéből tízezer lej értékű élelmiszer-adományt juttattak Máramarosszigetre, ahonnan a kárpátaljai települések egyházi elöljárói átvehették és továbbszállították a háború miatt nehéz helyzetbe került gyülekezetek tagjainak – tájékoztatott a magyarkirályfalvi lelkipásztor, Kun Attila Árpád.
Ez a weboldal sütiket használ

A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt: Adatvédelmi tájékoztató