Kacagó szemű bohóc, zsonglőr, fehérre mázolt arcú, mozdulatlan szoborlány, fekete frakkos cirkuszigazgató – szombat délután ez a díszes társaság fogadta a Kultúrpalota előcsarnokába belépőket.
Kacagó szemű bohóc, zsonglőr, fehérre mázolt arcú, mozdulatlan szoborlány, fekete frakkos cirkuszigazgató – szombat délután ez a díszes társaság fogadta a Kultúrpalota előcsarnokába belépőket. A Mai Generáció Ifjúsági Egyesület (MAG) hetedik alkalommal megszervezett városi gólyabálja az artistavilág varázsát keltette életre a palotában, amelyet három órán át több száz tizenéves hangja töltött be.
Hét marosvásárhelyi középiskola gólyabáljának győztes párja mérte össze ügyességét, gyorsaságát a telt házas nagyteremben, amelynek minden szögletében szurkolók plakátjai sorakoztak. A leglelkesebb tábora egyértelműen a Bolyai líceumot képviselő gólyapárnak volt, de a Marosvásárhelyi Református Kollégium, a II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Teológiai Líceum, a Művészeti Szakközépiskola, az Elektromaros Technológiai Líceum, a Pedagógiai Líceum és a Traian Vuia középiskola versenyzőit is sokan biztatták.
A meghirdetett időpontban, pontosan 5 órakor felharsant a jól ismert cirkuszi zene, majd nemsokára megannyi piros, fehér léggömb szállt alá a mennyezetről. (A megmérettetés alatt hangulatfokozóként mindegyre el is pukkant belőlük pár, de a verseny végére így is rengeteg lufi maradt.)
A műsorvezetők, Farczádi Róbert és Vass Márton egy vicces, izgalmas jelenettel indították az estét: a cirkusz egyik igazgatója a társa tudta nélkül eladja a cirkuszt, ezért késdobálás szenvedő alanyává válik, és azzal a feltétellel kap kegyelmet, ha az igazgatósága alatt megrendezendő utolsó előadást emlékezetessé teszi. Ez egyébként meg is történt, a két fiatal ugyanis profi módon vezényelte le a rendelkezésre álló órákat. A tulajdonképpeni verseny előtt a gólyafiúk motoros szerelésben, a lányok kánkántáncosként léptek színpadra, majd a pár perces produkciók után az első négy pár bemutatkozó filmjét és élő show-ját tekinthette meg az egyre szenvedélyesebb publikum. Néptánc és könnyűzene, oroszlánidomítós és kígyóbűvölős jelenet, gitárral kísért dal is szerepelt a kínálatban, a legötletesebb mégis talán az életre kelő, mozgatójuk ellen fellázadó bábok története volt a bolyais gólyák előadásában.
A bemutatkozást a gyors észjárást, kreativitást mérő, többnyire becsapós kérdéssor követte. Miből készül a kenyérhéj, hány születésnapja van egy embernek, milyen állatról kapta a nevét a Kanári-szigetek, hova temetik egy vonatbaleset túlélőit, hány évig tartott a százéves háború, mi Párizs fővárosa, mi a hidrofóbia? – többek között ezeket kellett pillanatok alatt megválaszolniuk a gólyáknak. Ezt követően a Navara Dance tánccsoport vette át a színpadot. A látványos produkció után a további három gólyapár bemutatkozása és tesztelése következett. A második meglepetéspróbára minden versenyző visszatért a „porondra”, ahol a saját cirkuszi fotóikból készült puzzle-t kellett két perc alatt kirakniuk. Míg a második feladat során azt bizonyíthatták a párok, hogy mennyire tudnak együtt dolgozni, a harmadik próbát egyenként kellett a lányoknak és fiúknak kiállniuk. Az első négy lány lufifújásban, a másik három ragadós papírfecnik lerázásában bizonyíthatta ügyességét, négy fiú vécépapírgurigákból tornyot rakott, hárman pedig alufóliagalacsinokkal szemeteskosárba céloztak.
„Álomfáidnak minden aranyágán…”
A próbák után, a felszusszanás perceiben csendet, figyelmet kértek a műsorvezetők a publikumtól.
– Ha együtt bulizunk, tudjunk segíteni is egymáson – mondta Farczádi Róbert, majd a Római Katolikus Teológiai Líceum pár diákja lépett a színpadra. Rövid verses, néptáncos összeállításuk utolsó mozzanataként a sohasem időszerűbb Reményik-üzenet töltötte be a palota nagytermét. „Álomfáidnak minden aranyágán/ Csak úgy magától – friss gyümölcs terem./ Ez a magától: ez a Kegyelem”.
Az emelkedett pillanat után, a gólyapárok eskütételekor újra feloldódott a hangulat, majd lassan az eredményhirdetés ideje is elérkezett.
A népszerűségdíjat Bándi Zsolt, a rendezvény egyik főszervezője adta át. Mint várható volt, a közönség kedvence a bolyais gólyapár: Máthé Andrea és Vargyas Péter lett. A további díjakat a másik főszervezőtől, Nagy Botondtól vehették át a versenyzők.
A zsűri – Haller Katalin szaktanfelügyelő, Bagossy László, a Bagossy Brothers Company basszusgitárosa, a gólyabál főtámogatóját, a Fomco céget képviselő Nyulas Judit, Bakó Szabolcs tanácsos, a GaGa Rádió részéről Fock Judit, illetve Szász Péter, a Maros Művészegyüttes korábbi táncosa – döntése alapján a harmadik helyezett a művészetis Erdős Kata és Dávid Szabolcs, a Római Katolikus Teológiai Líceum diákja lett, második díjat a Református Kollégiumot képviselő Miklea Bíborka és a bolyais Vargyas Péter kapott, a gólyakirálynő pedig a bolyais Máthé Andrea, a gólyakirály Nagy Zalán, az Elektromaros líceum diákja lett. A rangsorolásnál azonban fontosabb volt az együtt töltött három óra eufóriája, illetve a felkészüléssel telt két hónap. A gólyabál versenyzői és szurkolói, illetve az újonnan csatlakozó fiatalok az Imperial Inn Hotel (volt President szálló) felé vették az irányt, ahol a Bagossy Brothers Company és Andrei Chelbezan tette emlékezetessé 2017 márciusának 18. éjszakáját.
A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb
felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt:
Adatvédelmi
tájékoztató