Ezúttal Hegedűs Noémi, a megyeszékhelyről Marosszentgyörgyre költözött fiatal műépítész állította ki képzőművészeti alkotásait.
Abban nincsen semmi túlzás, ha azt állítjuk, hogy a marosszentgyörgyi római katolikus plébánián nem kell külön magyar kultúra napi rendezvényt szervezni, hiszen itt havonta több olyan esemény van, amely méltán beillik bármelyik ünneplő rendezvény sorába határon innen és túl. Mint ismeretes, a közösségi terem könyvbemutatóknak, fotó- és képzőművészeti tárlatoknak, egyházi és világi eseményeknek biztosít helyet.
Múlt szombaton a magyar kultúra napja alkalmából egy újabb rendezvényre került sor. Ezúttal Hegedűs Noémi, a megyeszékhelyről Marosszentgyörgyre költözött fiatal műépítész állította ki képzőművészeti alkotásait.
Miután a házigazda Baricz Lajos plébános az ünnepnap jelentőségéről beszélt, Vajda György, a Népújság munkatársa, kiegészítve a pap által elmondottakat, hangsúlyozta, hogy milyen fontos kisebbségként megünnepelni ezt a napot, jelezni azt, hogy milyen kulturális közegbe tartozunk. A magyarok tehetségesek, hiszen nagyjaink is több területen remekeltek, nagyot alkottak – mondta, majd bemutatta az alkotót, akit munkája során ismert meg, először műépítészként, aztán kiderült, hogy a fiatal nő egyetemi oktató a Sapientia EMTE tájépítészeti karán. Vajda az interjú elkészítésekor figyelt fel a festményekre is, amelyek az iroda, a lakás falát díszítették, és ekkor vallotta be szerényen Noémi, hogy a marosvásárhelyi Művészeti Líceum hajdani tanulójaként – és nyilván ezután is – hobbiból, kikapcsolódásként fest. A kiállított munkák nagy része az általa kedvelt impresszionista stílusban készült: tájak, csendélet, állatok kerültek vászonra igen jó érzékkel kezelt ecsetvonásokkal és színharmóniában. Ezek mellé társított néhány, Sárospatakon készült akvarellt is. A munkák eddig még együtt nem kerültek nyilvánosság elé, így remélhetőleg Hegedűs Noémit ösztönzi majd a marosszentgyörgyi kiállítás arra, hogy tehetségének ezt az oldalát is megmutassa. Jó az, hogy egy fiatal végre nem az elköltözésre, a máshol boldogulásra törekszik, hanem itthon marad, dolgozik, tanít, alkot és itt képzeli el jövőjét – hangsúlyozta a Népújság munkatársa.
A rendezvényt a továbbiakban Pataki Ágnes szavalata színesítette. Az előadó három ismert magyar népballadát adott elő mély átéléssel, magas művészi színvonalon. Ezt követően a jelenlevők a marosszentgyörgyi Kolping Család és az egyházközség Szent György kórusának előadását is hallhatták. A rendezvény jó hangulatban egy kis fogadással zárult.
A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb
felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt:
Adatvédelmi
tájékoztató