2024. május 19., vasárnap

A labdarúgó 3. liga felsőházi rájátszásában az utolsó előtt forduló mérkőzéseit rendezték. Miután biztossá vált, hogy nem juthat el az osztályozóig, a Nyárádtői Unirea 2018 számára a Kolozsvári Viitorul otthonába tett kiszálláson csak a presztízs volt a tét, no meg a 3. hely, amely akár veszélybe is sodródhatott volna egy vereség esetében. Miután azonban megszabadult a tét nyomásától, Nyárádtő az első néhány percben lerohanta az ellenfelet, és az első húsz percben háromgólos előnyre tett szert, hogy végül 4-2-es idegenbeli győzelmének köszönhetően bebiztosítsa magának a 3. helyet a 9. csoport végső rangsorában. Gólszerzők: Porumb (44.), Roșca (60.), illetve Dinu (8.), M. Codrea (10., 18.), Iuga (41.).

Az idényből még egy forduló van hátra, a nyárádtői csapat a csoport veretlen éllovasát, a magát Corvinulnak nevező, de hivatalosan CS Vajdahunyad néven szereplő együttest fogadja. Flavius Sabău csapata számára ez pusztán levezető mérkőzés lesz a bajnoki szünet előtt, míg Vajdahunyad számára egy utolsó edzés az osztályozó mérkőzések előtt, hiszen számukra csak a feljutás számít sikernek ebben az idényben.

A meccset pénteken 18 órától játsszák.

3. liga, IX. csoport, rájátszás, 8. forduló:

* felsőház: Kolozsvári Viitorul – Nyárádtői Unirea 2018 2-4, CS Vajdahunyad – Kudzsiri Metalurgistul 3-0. Az állás: 1. Vajdahunyad 72 pont, 2. Kudzsir 48, 3. Nyárádtő 41, 4. Viitorul 34.

* alsóház: Szászrégeni CSM Avântul – Tordai Sticla Arieșul 1-0, Gyulafehérvári Unirea 1924 – CS Marosújvár 1-0,  Beszterce-naszódi Gloria 2018 – Kolozsvári Sănătatea 2-4. Az állás: 1. Beszterce 37 pont, 2. Sănătatea 30, 3. Marosújvár 30, 4. Szászrégen 29, 5. Gyulafehérvár 25, 6. Torda 21.