Tizenhárom kutatócsoport pályázott
A támogatás odaítéléséről az MTA, valamint a Studium-Prospero Alapítvány által létrehozott elbíráló bizottság dönt, január 12-ig hirdetnek eredményt.
A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) és a Studium-Prospero Alapítvány idén második alkalommal hirdette meg kutatási pályázatát a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem oktatói számára. Ennek keretében kísérleti és klinikai orvostudomány, gyógyszerészet és fogorvoslás területével foglalkozó kutatásokat támogatnak pályázatonként legtöbb 10 ezer euróval. A december 5-i leadási határidőig 13 kutatócsapattól érkezett pályázat. A csapatokat összesen 63 személy alkotja, amelyből 47 orvos, kilenc gyógyszerész, négy diák és három mérnök. A kutatási pályázatra a MOGYE magyar tagozatának főállású, óraadó és potenciális jövőbeni oktatói jelentkezhettek, minimum négy, maximum hat tagból álló kutatócsoportokban, egyetemi adjunktusi vagy előadótanári rangú kutatásvezetővel. A tagok között kötelezően lennie kell legalább egy doktorandusnak vagy diáknak.
A 13 kutatócsoport által igényelt összeg összesen 117.274 euró. A kutatási pályázat keretében rendelkezésre álló keret 50 ezer euró, illetve szükség esetén lehetőség van 10 ezer eurós pótlásra, így a tavalyi évhez hasonlóan idén is hat-hét kutatási pályázatot tud támogatni a Magyar Tudományos Akadémia és a Studium-Prospero Alapítvány. A támogatás odaítéléséről az MTA, valamint a Studium-Prospero Alapítvány által létrehozott elbíráló bizottság dönt, január 12-ig hirdetnek eredményt. A pályázat időtartama a szerződés megkötésétől kezdve 18 hónap.
A Studium-Prospero Alapítvány 2015-ben három évre szóló együttműködési keretmegállapodást kötött a Magyar Tudományos Akadémiával. Ennek keretében hirdette meg tavaly először és idén második alkalommal a kutatási pályázatot a MOGYE oktatói számára. A pályázat elsődleges célja a tudományos kutatói tevékenység támogatása a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem magyar tagozatának oktatói körében. A kutatómunka anyagi hátterének biztosításán túl a pályázat további célja elősegíteni az oktatók szakmai és tudományos fejlődését, akadémiai és szakmai státusának erősödését, a magyar tagozat intézeten belüli építkezését.
A kutatási pályázat a Bethlen Gábor Alap és a magyar kormány Nemzetpolitikai Állam-titkárságának támogatásával valósult meg.