Az utolsó fordulóban sem tudta megszakítani a hatodik forduló óta tartó nyeretlenségi sorozatot a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó 3. liga IX. csoportjában. Kedvetlenül futballozva, talán az idény leggyengébb teljesítményét követően, nagy arányú hazai vereséggel zárta a bajnoki idényt.

A negyedik hely volt a tét a Tordai Sticla Arieșul elleni meccsen a 3. liga utolsó fordulójában. Úgy tűnik, ez csak a vendégcsapatnak volt eléggé motiváló, amely végig veszélyesebb és jobb volt a mérkőzésen, és a három gólja mellett két kapufát is számlálhatott.

Az első helyzetet már a 2. percben jegyezhettük, ezt még kihagyta Fl. Dan, ám a 8. percben már ugyanő értékesítette a Dumbrăvean kezezése után megítélt büntetőt (0-1). Az Unirea 2018 a 19. percben egyenlíthetett volna, előbb Petriș révén, aki egyedül találta magát hat méterre Onciuval, de nem tudta ellőni mellette, majd Pogăcean lövése volt erőtlen, miután öt ellenfelet is kicselezett. A félidő végéig Salcău növelhette volna a tordai előnyt, ám 16 méterről nem tudta átemelni egész a tizenhatos vonaláig kimozdult Eremiașon.

Ha az első félidőben még nem volt akkora a különbség a két csapat között, a másodikban Torda teljesen átvette az irányítást. Az 52. percben Fl. Dan 25 méterről megpróbálta átemelni Feieren, a labda a felső lécen csattant, ám a 61. percben ugyanő növelte a csapata előnyét, miután a védők közül kiugorva egész közelről ellőtte a kiszolgáltatott nyárádtői kapus mellett (0-2). A 82. percben Lemnaru találta telibe a keresztlécet, a 87. percben pedig Feier üggyel-bajjal ütötte ki Zvichi lövését. A végeredményt a hosszabbítás perceiben Lemnaru állította be, aki az ötösről a hálóba fejelte a jobb oldalról érkező beadást (0-3). Nyárádtő egyetlen nagyobb lehetősége a félidőben a 78. percben adódott, amikor Iliescu szabadrúgása kipattant a kapusról, és Cordoș bevetődve mentett szögletre Petriș elől.

Noha az utolsó hat forduló nem volt igazán sikeres, az Unirea 2018 az 5. helyen végzett a IX. csoportban, így jövőre is rajthoz állhat a 3. ligában. Akárcsak a Szászrégeni CSM Avântul, amely meglepő 3-3-as döntetlent ért el a Dési Unirea otthonában, utóbbi így elveszítette az első helyet a csoportban. Maros megye képviselete a 3. ligában legfeljebb eggyel nőhet, ha a 4. liga győztese sikerrel veszi az osztályozót.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 18. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Tordai Sticla Arieșul 0-3 (0-1)
Nyárádtő, zárt kapus. Vezette: Cristian Anghelina (Câmpulung Muscel) – Lucian Tănase (Pitești), Cristian Cosmescu (Pitești). Ellenőr: Ion Filipciuc (Suceava).
Gólszerzők: Fl. Dan (8. – büntetőből, 61.), Lemnaru (90+1.).
Sárga lapok: Dumbrăvean (7.), Iliescu (25.), Birtalan (63.), Caliani (74.), Trăistar (90+3.), illetve Fl. Dan (23.), Hetea (67.)
Unirea 2018: Eremiaş (46. Feier) – Trăistar, Birtalan, Dumbrăvean, Bucur (63. Vidrăsan), Caliani, Iliescu, Moţ (64. Iuşan), Pogăcean (64. Potor), Onețiu (46. Roșca), Petriş.
Sticla Arieșul: Onciu – Manu, Cordoș, Cimpoieșu, Marcu, Salcău (83. Zvichi), Savu (72. Vescan), Ciurcui (90. Băiețan), Paleoca, Fl. Dan (90. Cobârzan), Hetea (72. Lemnaru).

2. liga, rájátszás, 6. forduló:
* felsőház: Temesvári ASU Politehnica – Dunărea 2005 Călăraşi 2-1, Universitatea 1948 Craiova – CS Mioveni 4-2, Bukaresti Rapid – FK Csíkszereda 2-0. Az élcsoport: 1. Universitatea 1948 49 pont, 2. Rapid 46, 3. Mioveni 42.
* alsóház, A csoport: Lénárdfalvi ACSF – CSM Slatina 5-2, Bukaresti Metaloglobus – Zsilvásárhelyi Pandurii Lignitul 3-1, Konstancai Farul – Kolozsvári U 1-3. Az utolsó helyeken: 5. Lénárdfalva 32 pont, 6. Slatina 19, 7. Pandurii Lignitul 14.
* alsóház, B csoport: Concordia Chiajna – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 0-2, Resicabányai CSM – Bodzavásári SCM Gloria 1-1, Bákói Aerostar – Unirea 04 Slobozia 2-2. Az utolsó helyeken: 5. Resicabánya 26 pont (8-6), 6. Slobozia 26 (7-5), 7. Aerostar 11.
3. liga, IX. csoport, 18. forduló: Dési Unirea – Szászrégeni CSM Avântul 3-3, CS Marosújvár – Alsógáldi Industria 3-0, Nyárádtői Unirea 2018 – Tordai Sticla Arieșul 0-3, Gyulafehérvári Unirea 1924 – CS Vajdahunyad 0-1, Kolozsvári Sănătatea – Kudzsiri CSO 0-1.