2019. augusztus 18., vasárnap

Igen szűkös kerettel állt ki a Marosvásárhelyi CSM férfi-kosárlabdacsapata

a CSO Voluntari elleni mérkőzésre a 9-12. helyekért zajló rájátszás keretében. Három alapember is hiányzott a bajnokságot megkezdő keretből, valemennyien meghatározó fontosságúak. Az idény során átigazolt Goran Martinić éppen az ellenfél sorait erősítette, Steff Norbert sérülés miatt kell kihagyjon néhány hónapot, most pedig a lábát fájlaló Ernests Kalve is csak a kispadon volt jelen, nem lépett pályára.

Tekintve, hogy az ellenfél két mérkőzésen is csak egyetlen kosár miatt maradt le az 1-8. helyek rájátszásáról, részben éppen Martinićnak köszönhetően, eleve kis esélye volt a CSM-nek, Steff és Kalve nélkül pedig még annal is csekélyebb. Ennek ellenére a gyakorlatilag hat játékosra alapozó marosvásárhelyi csapat egy kiváló második negyednek köszönhetően előnyben vonult szünetre.

A harmadik negyedben azonban érvényesült a voluntari-i keret idegenlégiósainak ereje, Tasić és Martinić átgázolt a marosvásárhelyi csapat védelmén, és 32 dobott ponttal végleg a maga javára billentette a mérkőzés mérlegét.

Kalve kizárásai híján Voluntari magasan uralta a lepattanózást (35-23), és az összjátékban is sokkal jobb volt, amit a gólpasszok aránya mutat (29:11). A dobások hatékonyságának enyhe voluntari-i fölénye a védekezésben nyújtott teljesítményre ad némi fogódzót. Tény azonban, hogy hiába vigyáztak jobban a marosvásárhelyiek a labdára (csak 7 eladott labda egész meccsen), az ellenfél gyors ellenakciókból így is 30 pontot szerzett, míg a CSM-nek Kalve híján ez kevésbé jött össze. Ha hozzátesszük, hogy az egyik legjobb tripladobónak, Bölöni Tamásnak 0/7-es mutatója volt ebben a műfajban, teljessé válik a vereség okainak tablója.

A két győzelemig tartó sorozat marosvásárhelyi mérkőzését vasárnap este, lapzárta után rendezték.

Az egy korábbi mérkőzésen lencsevégre kapott Borşa Voluntari-on 12 pontig jutott.
Fotó: Nagy Tibor

Férfikosárlabda Nemzeti Liga, a 9-12. helyekért, 1. menet: CSO Voluntari – Marosvásárhelyi CSM 85:72 (22-16, 14-24, 32-16, 17-16)

Voluntari, sportcsarnok, 40 néző. Vezette: Mircea Şerban (Piteşti), Dragoş Barbu (Jászvásár), Andrei Bădilă (Bukarest). Ellenőr: Luca Badea (Bukarest).

Voluntari: Tasić 23 pont (1), Martinić 21 (3), Lazăr 12, D. Popescu 10 (2), Čampara 8, Ziegler 5, Mîinea 3 (1), Gîrbea 2, C. Stănescu 1, Bălteanu.

Marosvásárhelyi CSM: Sánta 18, Borşa 12 (1), Engi-Rosenfeld 11 (3), Şolopa 11 (1), Kilyén 11 (2), Bölöni 7, Şteţca 2, Szilveszter.

A rájátszás első körében:

* az 1-8. helyért (három győzelemig tartó párharc), ötödik mérkőzés: SCM U Craiova – Temesvári SCM 67:62 (3-2).

A rájátszás második köre (elődöntő sorozatok):

* 1-4. helyek (három győzelemig tartó párharcok): Nagyszebeni CSU-Craiovai SCMU 83:61, Kolozsvári U-BT – Nagyváradi CSM lapzárta után.

* 5-8. helyek (két győzelemig tartó párharcok): Temesvári SCM – Bukaresti Dinamo 115:87, BCM U FC Argeş Piteşti – Bukaresti Steaua 87:64.

* 9-12. helyek (két győzelemig tartó párharcok): CSO Voluntari – Marosvásárhelyi CSM 85:72, Galaci Phoenix – Medgyesi CSM 69:61.

* 13-16. helyek (két győzelemig tartó párharcok): Konstancai Athletic – Csíkszeredai VSKC 76:71, Máramarossszigeti CSM – CSM Focşani 93:81.