2019. április 22., hétfő

A Marosvásárhelyi CSM női kézilabdacsapata első bajnoki vereségének lehetőségét vetítettük előre a Köröskisjenő elleni aradi mérkőzés kapcsán, tekintve, hogy a megyeszékhelyi együttesnek nem volt érdeke sérüléseket kockáztatni egy tét nélküli mérkőzésen. Pedig még nem is gondoltuk volna, hogy öt kezdőember, plusz egy erős tartalék nélkül lép pályára az alakulat. Mondjuk ki nyíltan: a CSM beáldozta ezt a meccset a későbbi eredmények érdekében.

Hogy Târşoagă hosszú ideig nem játszhat, azt tudtuk, de az eredeti kezdőcsapatból még négyen hiányoztak. Bărăbaş és Bucin enyhébb sérülésekkel inkább arra összpontosítanak, hogy az osztályozóra maximális formában legyenek, de kihagyta a meccset Munteanu, Darie és Lăcătuş is, utóbbiakat az ifjúsági válogatottba hívták be, és inkább nem tartottak az együttessel egy újabb hosszú kiszállásra.

A legutóbbi hazai mérkőzéshez képest szinte egészében más összetételben lépett pályára a marosvásárhelyi együttes a Köröskisjenő elleni, idegenbeli találkozón. Fotó: Nagy Tibor

Ilyen körülmények között az eredeti kezdőcsapatból a mezőnyben csak Stângu tartózkodott a pályán (ő dobta a csapat góljainak több mint felét), és csupán három tartalék mezőnyjátékossal jelent meg a marosvásárhelyi gárda a mérkőzésen, miközben korábban a szakvezetésnek folyamatosan az volt a gondja, hogy kit hagyjon ki a maximálisan nevezhető keretből.

Még így, ultratartalékosan is, a marosvásárhelyi csapat nyerte az első félidőt. Kihagyott ziccerekkel, Sângeorzan által előkészítés nélkül és pontatlanul eldobált labdákkal is vezetett két góllal a CSM a szünetben. Már az első félidei játékból látszott azonban, hogy nem „harapnak” védelemben a marosvásárhelyi kézilabdázók, nem akarnak belemenni a kemény adok-kapokba, hiszen úgy sokkal többet veszíthettek volna, mint ha simán vereséget szenvednek. Így hát a második félidőben a csoport második helyén álló Köröskisjenő megfordította a meccset, de csak az utolsó percekben húzott el a túlságosan szigorúnak tűnő öt gólra, amikor a CSM játékosai hétmétereseket és ziccereket hagytak ki sorban.

A vereség ellenére a marosvásárhelyieknek 16 pontos előnyük van a csoport élén, amikor az alapszakaszból még egy forduló van hátra: Resicabánya érkezik a Ligetbe, a program szerint csütörtökön, de az időpontot még nem véglegesítették.

A női A osztály D csoportjának 19. fordulójában a következő eredmények születtek: Resicabányai CSU – Temesvári Universitatea 33-21, Köröskisjenői Crişul – Marosvásárhelyi CSM 32-27, Nagyváradi CSU – Nagybányai Minaur 31-22.

Női kézilabda A osztály, D csoport, 19. forduló: Köröskisjenői Crişul – Marosvásárhelyi CSM 32-27 (14-16)
Arad, Victoria sportcsarnok. Vezette: Lucian Cruceru (Zsilvásárhely), Adrian Eremia (Zsilvásárhely).
Marosvásárhelyi CSM: Popovici (Ugran) – Cozma 5 gól, Stîngu 14, Sângeorzan, Popeanu 2, Ola 2, Radu (Moldovan, Ghemeş 4, Dima).

Magyar–orosz: győzelem idegenben, döntetlen itthon

Négy nap alatt kétszer is összemérte erejét a magyar és az orosz férfikézilabda-válogatott az Európa-bajnoki selejtezősorozatban. Csütörtökön Asztrahánban 25-19-re győztek a magyarok, vasárnap Érden 23-23-as döntetlen született. A két csapat 16. és 17. alkalommal találkozott, tíz orosz és öt magyar győzelem mellett kétszer döntetlenre játszottak.

Balogh Zsolt (j), mellette az orosz Szergej Gorpisin (j2) és Rosta Miklós (b2) a Magyarország – Oroszország férfikézilabda-Eb-selejtező mérkőzésen az Érd Arénában 2019. április 14-én. MTI/Koszticsák Szilárd

A magyar gólszerzők: Bánhidi, Balogh Zs. 5-5, Szita 4, Bóka 3, Ligetvári, Rosta, Hornyák 2-2, Sipos, Máthé 1-1 (csütörtök), illetve Lékai 6, Bánhidi, Bóka, Vasic 3-3, Balogh Zs., Ligetvári, Máthé 2-2, Ancsin, Szöllősi B. 1-1 (vasárnap).
A csoport másik vasárnap mérkőzésén: Szlovákia – Olaszország 23-26.
A magyar csapat június 12-én Szlovákiában vendégszerepel, 16-án pedig Olaszországot fogadja.
A csoport állása: 1. Magyarország 7 pont, 2. Oroszország 5, 3. Olaszország, 4. Szlovákia 0. Az első két helyezett, valamint a négy legjobb harmadik vehet részt a jövő januári, norvég, osztrák, svéd közös rendezésű kontinensviadalon.

Döntős a Siófok az EHF Kupában

A Siófok KC döntőbe jutott a női kézilabda EHF Kupában, miután vasárnapi 27-25-ös veresége ellenére 53-51-es összesítéssel megnyerte a dán Viborg HK elleni elődöntőt. A siófokiak múlt szombaton házigazdaként 28-24-re győztek a párharc első meccsén. A visszavágó legjobbja a vendég Siófok horvát balátlövője, Andrea Kobetic volt nyolc góllal. A kupasorozat döntőjében 15. alkalommal szerepelhet magyar csapat, az eddigi mérleg hat arany- és nyolc ezüstérem. A dán Esbjerg elleni finálé első mérkőzését május első hétvégéjén rendezik, a visszavágóját pedig egy héttel később. Ma derül ki, hogy melyik csapat kezd hazai pályán.

Román vereség Litvániában

Egy góllal kikapott a román férfikézilabda-válogatott Litvániában, vasárnap, így szinte biztosan elvesztette továbbjutási esélyét a 2020-as Európa-bajnokságra. A 6. számú selejtezőcsoport 4. fordulójában, Klapeidéban rendezett találkozón hiába vezetett többször is az első félidőben a román csapat, szünetre már a litvánok egygólos előnyét regisztrálta az eredményjelző. A második játékrész felén túl háromgólosra hízott a házigazdák előnye, majd a hajrában négyre is elhúztak. A román csapat megpróbálta a lehetetlent, kilenc perc alatt ledolgozni a hátrányt, de csak három gólt sikerült behozni, az egytalálatnyi különbség megmaradt dudaszóra a két alakulat között. Így az együttes kétpontos maradt (három nappal korábban, Târgoviştén Litvánia ellen 28-23-ra nyert, előtte 21-13-ra kikapott Portugáliától és 31-21-re Franciaországtól), miközben a csoport első két helyén álló Franciaország és Portugália egyaránt 6-6 pontos.