2019. augusztus 23., péntek

Szenegál jutott elsőként a fináléba az Egyiptomban zajló Afrikai Nemzetek Kupáján, miután a vasárnapi első elődöntőben hosszabbításban 1-0-ra legyőzte a tunéziai válogatottat Kairóban. A ráadásban Dylan Bronn öngólja döntött: egy jobb oldali szenegáli szabadrúgásra a tunéziai hálóőr, Muez Hasszen kirepült a kapujából, ám a labdát épp a visszafutó védő fejére ütötte.

Szenegál ellenfele az algériai labdarúgó-válogatott lesz, miután a vasárnap esti elődöntőben 2-1-re legyőzte a nigériai csapatot.

Az első félidőben Algéria szerzett vezetést: Rijad Mahrez tört be jobbról a 16-oson belülre, erős beadása pedig mellkason találta az ötösön álló William Troost-Ekongot, akiről a labda a kapuba pattant. A második játékrészben Odion Ighalo egyenlített tizenegyesből, ám a rendes játékidő ráadásának perceiben Mahrez szabadrúgásból eldöntötte a találkozót.

A Tunézia – Nigéria bronzmérkőzést szerdán, a Szenegál – Algéria döntőt pedig pénteken rendezik, ugyancsak Kairóban.

A szenegáliak győztes góljának pillanata. Fotó: AFP

Labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája:
* negyeddöntő: Szenegál – Benin 1-0, Nigéria – Dél-Afrika 2-1, Elefántcsontpart – Algéria 1-1, Madagaszkár – Tunézia 0-3;
* elődöntő: Szenegál – Tunézia 1-0 – hosszabbítás után, Algéria – Nigéria 2-1.

Gólzáporos meccsek az 1. ligában

Két mérkőzést játszottak vasárnap a labdarúgó 1. liga nyitófordulójában, mindkét találkozón az Európa-ligában múlt héten bemutatkozott együttesek voltak érdekeltek. A CSU Craiova hazai pályán fogadta az Academica Clinceni csapatát. A házigazdák csak nehezen, az ötödik hosszabbításpercben szerzett találattal múlták felül az élvonalban újonc vendégüket. Hiába vezettek két ízben is, ellenfelül mindkét alkalommal egyenlítettek – másodszor a hajrában, a harmadik hosszabbításpercben. Ekkor úgy tűnt, meglepetést tudnak szerezni, és elvisznek egy pontot Craiováról, de két perccel később Nicolae Constantin megszerezte azt a gólt, amellyel mégis otthon tudták marasztalni a három pontot a házigazdák.