Az éllovas Ferencváros 4-0-ra győzött a Budafok vendégeként vasárnap a labdarúgó OTP Bank Liga 27. fordulójában. Az FTC ezzel sorozatban 12. bajnokiján maradt veretlen, öt döntetlen mellett ez volt a hetedik sikere.

A kezdés után a zöld-fehérek ragadták magukhoz az irányítást, s az első félidő alatt végig fölényben játszottak, ugyanakkor hiába jutottak el néhányszor helyzetig, gólt nem tudtak szerezni.

A második félidőt is az FTC kezdte jobban, komoly nyomás alá helyezte a hazaiakat, ennek pedig kevesebb mint tíz perc után meglett az eredménye, amikor Huszti kezezéséért büntetőhöz jutott, Uzuni pedig értékesítette a 11-est. A sok hiányzó miatt eleve nehéz helyzetben lévő budafokiak a gólhátrány után szinte azonnal emberhátrányba is kerültek, Huszti ugyanis kakaskodásért megkapta második sárga lapját, ami gyakorlatilag eldöntötte a találkozót. A ferencvárosiak növelték előnyüket, majd a lefújásig még kétszer eredményesek voltak. Az FTC így a két csapat ötödik élvonalbeli mérkőzésén is legyőzte a Budafokot, amely ellen a mostani kiírásban decemberben 2-1-re, majd januárban 3-0-ra nyert.

A budafoki kapus, Bese Balázs nem tudja kivédeni a ferencvárosi Uzuni tizenegyesét az OTP Bank Liga 27. fordulójában játszott Budafoki MTE-Ferencvárosi TC bajnoki labdarúgó-mérkőzésen a Budafoki MTE Sporttelepen 2021. április 4-én.

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Labdarúgó NB I, 27. forduló: Budafoki MTE – Ferencvárosi TC 0-4 (0-0)

Budafok, zárt kapus, vezette: Farkas.

Gólszerzők: Uzuni (55., büntetőből), Boli (61.), Sigér (88.), Haraisvili (90.).

Sárga lap: Huszti (54., 57.), illetve Tokmac (57.), Isael (85.).

Kiállítva: Huszti (57.).

Budafok: Bese – Huszti, Nikolics, Romic, Medgyes – Lőrinczy (65. Takács), Oláh – Kulcsár (60. Iharos), Csonka, Skribek – Kovács (81. Fekete).

Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics (79. Wingo), Blazic, Botka, Civic – Haratin, Lajduni – Mak (64. Isael), Tokmac (63. Sigér), Uzuni (71. Haraisvili) – Boli (70. Baturina).

* NB I, 27. forduló: Kisvárda Master Good – MOL Fehérvár FC 0-0, Budafoki MTE – Ferencvárosi TC 0-4, Puskás Akadémia FC – Mezőkövesd Zsóry FC 2-0, Paksi FC – MTK Budapest 3-1, ZTE FC – Diósgyőri VTK 2-0, Budapest Honvéd – Újpest FC 2-2.

* NB II, 30. forduló: Debreceni VSC – Soroksár SC 2-0, BFC Siófok – Pécsi MFC 1-4, Szolnoki MÁV FC – Kaposvári Rákóczi FC 0-0, Aqvital FC Csákvár – Kolorcity Kazincbarcika SC 4-1, Békéscsaba 1912 Előre – DEAC 3-0, Gyirmót FC Győr – FC Ajka 1-0, Szentlőrinc – WKW ETO FC Győr 0-0, Budaörs – Dorogi FC 1-0, Szombathelyi Haladás – Nyíregyháza Spartacus FC 0-0, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Vasas FC 0-1. Az élcsoport: 1. DVSC 63 pont, 2. Vasas 59, 3. Gyirmót 56.