2019. szeptember 20., péntek

Csütörtök este az FC Porto behozhatatlannak tűnő előnyre tett szert otthon a Villarreal ellen.

Portugál döntő lesz az Európa Ligában, ami nem meglepő, hiszen négy ibériai csapat közül egyetlen spanyol mellett három portugál szerepel a kisebbik európai klubtorna elődöntőjében. Viszont csütörtök este az FC Porto behozhatatlannak tűnő előnyre tett szert otthon a Villarreal ellen. Pedig a „Sárga Tengeralattjáró” szerezte meg a vezetést az első félidő hajrájában, egy ellentámadás végén Cani fejelte a találkozó első gólját. A második játékrészben azonban Falcao zseniális 45 perce következett. A kolumbiai csatár négy gólt lőtt ezen a mérkőzésen, s összességében már 15-nél tart az Európa Liga idei kiírásában. 12 mérkőzésen szerzett ennyi gólt, úgy, hogy a Rapid Bécs ellen a csoportküzdelmek során, majd a Szpartak elleni negyeddöntőben is lőtt már 3-3 gólt. A mostani találkozón az első gólt büntetőből szerezte, a Villarreal kapusa éppen őt akasztotta az eset előtt. A szintén kolumbiai Fredy Guarín szerezte meg a hazaiaknak a vezetést egy önálló akció végén. Egy gyors ellentámadás végén érkezett megint Falcao, majd egy szabadrúgásról maradt le minden spanyol védő és négy berobbanó portugál közül Falcao fejjel volt eredményes. A kegyelemdöfés a 90. percben érkezett, ekkor egy szöglet után Falcao ívelten fejelt a rosszul helyezkedő vendégvédők mögül a kapuba. Cristian Săpunaru végigjátszotta a találkozót. A Porto döntőbe kerülése nincs veszélyben, akkor sem, ha a másik oldalon szintén egy kiváló gólzsák, a 10 találatnál járó Giuseppe Rossi akar revanst venni. A Villarreal a legutóbbi nyolc Európa Liga-mérkőzésen nem kapott ki, most viszont történelme legsúlyosabb európai vereségével térhetett haza.

A tisztán portugál elődöntő első mérkőzésén kevesebb mint 10 percen belül született meg a három gól. Előbb egy szöglet után nem tudott felszabadítani a bragai védelem, s ebből Óscar Cardozo még a kapufára fejelt, de a kipattanót Jardel belőtte. Három perccel később egy kapura lőtt szabadrúgásba fejelt bele Vandinho és ezzel egyenlített. Ezzel ő lett a Braga első játékosa, aki idegenben szerzett gólt az Európa Ligában, hiszen eddig egyszer volt eredményes a kis portugál csapat idegenben, de Kijevben az ukránok öngólt jegyeztek. Az 59. percben azonban szabadrúgásból Óscar Cardozo volt eredményes. A paraguayi válogatott immár negyedik góljánál tart a sorozatban. Izgalmasnak ígérkezik a visszavágó.

Eredmények:

Benfica Lisszabon (portugál) – Sporting Braga (portugál) 2-1 (0-0), gólok: Jardel (50.), Óscar Cardozo (59.), illetve Vandinho (53.)

FC Porto (portugál) – Villarreal (spanyol) 5-1 (0-1), gólok: Falcao (49., 67., 75., 90. – az elsőt 11-esből), Guarín (62.), illetve Cani (45.)