2019. március 26., kedd

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

Megkezdődött az internetes szavazás 2018 legjobb sportolóira

– a Magyar Sportújságírók Szövetségének tagjai 61. alkalommal voksolhatnak. Szöllősi György, az MSÚSZ elnöke kedden az M4 Sporton ismertette a listákat. Az MSÚSZ elnöksége és a Magyar Paralimpiai Bizottság 11 kategóriában tízes jelöltlistát állított össze.

Az év góljára az M4 Sport honlapján január 14-től voksolhatnak a szurkolók. Az MLSZ életműdíjasát a labdarúgó-szövetség elnöksége, az MSÚSZ-MOB életműdíjast pedig a két szervezet választja meg. 

Az M4 Sport – Az Év Sportolója gálát élő televíziós közvetítés keretében február 14-én, csütörtökön 21 órától a Nemzeti Színházban rendezi meg a Magyar Sportújságírók Szövetsége.

Az esemény sajtótájékoztatója február 4-én, csütörtökön 11 órakor lesz szintén a Nemzeti Színházban, amelyen a szervezők ábécérendben ismertetik, hogy az egyes kategóriákban kik kerültek az első három közé.

A tavalyi díjazottak az Euronews felvételén


A jelöltek:

* férfiak: Bácsi Péter (birkózó), Berecz Zsombor (vitorlázó), Fucsovics Márton (teniszező), Halász Bence (kalapácsvető), Liu Shaoang (rövid pályás gyorskorcsolyázó), Liu Shaolin Sándor (rövid pályás gyorskorcsolyázó), Lőrincz Tamás (birkózó), Milák Kristóf (úszó), Rasovszky Kristóf (nyílt vízi úszó), Veres Roland (kick-boxos)

* nők: Babos Tímea (teniszező), Bodonyi Dóra (kajakos), Dévai Boglárka (tornász), Érdi Mária (vitorlázó), Háfra Noémi (kézilabdázó), Hosszú Katinka (úszó), Késely Ajna (úszó), Kovacsics Anikó (kézilabda), Kozák Danuta (kajakos), Márton Anita (atléta, súlylökő) 

* edzők: Bánhidi Ákos és Csang Csing Lina (férfi és női rövid pályás gyorskorcsolyaváltó), Eperjesi László (Márton Anita), Golovin Vlagyimir (junior női kézilabda-válogatott), Märcz Tamás (férfivízilabda-válogatott, szövetségi kapitány), Ambros Martín (Győri Audi ETO KC), Marko Nikolic (MOL Vidi FC), Sávolt Attila (Fucsovics Márton), Sike András (kötöttfogású birkózószakág, szövetségi kapitány), Somogyi Béla (Kozák Danuta), Szokolai László (Rasovszky Kristóf)

* csapat (hagyományos csapatsportokban): Békéscsabai Röplabda SE, Dunaújvárosi Egyetem Maarsk Graphics (női vízilabda), FTC-Telekom Waterpolo (férfivízilabda), férfivízilabda-válogatott, Győri Audi ETO KC (női kézilabda), junior női kézilabda-válogatott, MOL-Pick Szeged (férfikézilabda), MOL Vidi FC (labdarúgás), női kosárlabda-válogatott, Sopron Basket (női kosárlabda)

* csapat (egyéni sportágak csapatversenye): férfi kajak kettes, 200 m (Balaska Márk, Birkás Balázs), férfi kardválogatott (Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás), rövid pályás férfi-gyorskorcsolya-váltó (Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor, Knoch Viktor, Burján Csaba, tartalék: Oláh Bence), kötöttfogású birkózó-válogatott, női kajak kettes, 500 m (Kozák Danuta, Kárász Anna), női kajak kettes, 1000 m (Csipes Tamara, Medveczky Erika), női kajak négyes (Kozák Danuta, Kárász Anna, Bodonyi Dóra, Medveczky Erika), női öttusacsapat (Kovács Sarolta, Alekszejev Tamara, Földházi Zsófia), rövid pályás női gyorskorcsolyaváltó (Jászapáti Petra, Bácskai Sára Luca, Kónya Zsófia, Keszler Andrea, Heidum Bernadett), tenisz, Davis-kupa-csapat (Piros Zsombor, Valkusz Máté, Borsos Gábor, Nagy Péter)

* labdarúgás (férfiak): Gulácsi Péter (Lipcsei RB), Juhász Roland (MOL Vidi FC), Kalmár Zsolt (Dunaszerdahelyi AC), Davide Lanzafame (Bp. Honvéd, FTC), Nagy Ádám (Bologna FC), Loic Nego (MOL Vidi FC), Willi Orbán (Lipcsei RB), Sallai Roland (APOEL Nicosia, Freiburg), Sallói Dániel (Sporting Kansas City), Szalai Ádám (Hoffenheim)

* labdarúgás (nők): Csányi Diána (MTK Hungária FC), Csiszár Henrietta (Bayer 04 Leverkusen), Fenyvesi Evelin (Ferencváros), Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg), Rácz Zsófia (Philips SV, Haladás Viktória FC), Süle Dóra (ETO FC Győr), Szabó Viktória (Ferencváros), Szőcs Réka (MTK Hungária FC), Turányi Lilla (MTK Hungária FC), Vágó Fanny (SKN Sankt Pölten).