Mint várható is volt, a hírhedt 13-as rendelet visszavonása nem volt elég a kormánnyal elégedetlen tömegek kiengesztelésére.
Mint várható is volt, a hírhedt 13-as rendelet visszavonása nem volt elég a kormánnyal elégedetlen tömegek kiengesztelésére. Csütörtökön bejelentette lemondását az igazságügyi miniszter is, ami felér egy beismeréssel, még akkor is, ha nyílt titok, hogy a kormányzati döntések a szocdem pártszékházban születnek. Ez sem biztos, hogy lecsillapítja a kedélyeket, amelyeket az alkotmánybírósági döntések is korbácsolnak, bár a taláros testület érdemben állást sem foglalt, ugyanis mire az asztalára került az ügy, már tárgytalanná is vált.
A jogászok vitájából nem könnyű kihámozni, hogy akkor most mi is fog történni a büntető törvénykönyvre vonatkozó rendeletözön nyomán. De úgy tűnik, hogy az illető törvénykönyv esetleg módosításra szoruló előírásainak alapos, szakszerű megvitatása és kijavítása az utolsó a sorban, mert erre igazi szándék nem is létezett. Ami még rosszabb, hogy a büntetőjogi reform egy ilyen cirkusz után jó ideig le is kerül a napirendről, mert csak a puszta említése elegendő lesz a politikai háború kirobbantásához. És a korrupcióellenes háború minden eredményének elismerése mellett is kellene ilyen vita és reform, mert hosszan lehetne sorolni olyan ügyeket a közelmúltból, melyek láttán alapos a gyanú, hogy az igazságügyi gépezetet
politikai fegyverként is használják, ami nem fér bele a demokratikus játékszabályokba.
De ez a kormánykoalíció annyira kitartóan dolgozik a még megmaradt hitelének szétrombolásán, amikor a nagyvállalatok, a bankárok vagy az ország szétszakítására áhítozó magyar–orosz szövetség számlájára írja a tüntetéseket, hogy ezt a kabinetet már aligha tarthatja hivatalban. Mert ennek a kormánynak már a hallgatása sem lesz hiteles, hiszen a szemük sem áll jól… A legutóbbi fegyvertényt az állategészségügyi és élelmiszerbiztonsági hatóságnál mutatták be, ahol szerdán kineveztek egy új, helyettes államtitkári rangú alelnöknőt, és csütörtökön vissza is hívták. Mint kiderült, a hölgyet alig tizenkilenc rendbeli kenőpénz-elfogadásért állítják bíróság elé márciusban.
Pedig milyen egyszerűnek nézett ki a kormánykoalíció dolga alig pár héttel ezelőtt. Simán nyerték a választásokat, s noha a szavazópolgárok alig több mint negyedének bizalmát szerezték meg, ez elég volt a kényelmes parlamenti többséghez. Jobb helyeken, ahol van komoly kormányprogram is a tarsolyban, ilyenkor a nyertesek a lényegre térnek, és kormányoznak. Nálunk meg berúgnak a sikertől, és porcelánboltba látogató elefántosdit játszanak. A győztes pártoknak ideje lenne bábokat cserélniük a kormányszínházban, még mielőtt tényleg kihúzzák a gyufát a nyugati bürokratáknál, a multiknál és a hitelminősítőknél, mert akkor a politikai mellé kapunk egy gazdasági krízist is, aminek a csekkjét sokáig fogjuk fizetni.