2024. august 4., Sunday

a marosvásárhelyi ACS U18-as ifi gárdája ellen

A Románia-kupa idei kiírásának első fordulójában érdekes találkozónak ígérkezett a szászrégeni Avântul – marosvásárhelyi ACS közötti összecsapás. A vendégek azonban meglepő módon az U18- as korosztállyal érkeztek.

Már a találkozó első perceiben látszott, hogy csupán a régeni sikernek az aránya az egyetlen „ismeretlen”… Constantin Lungu legénysége a 14. percig állta a sarat, a házigazdák ugyanis ekkor kezdték a gólgyártást: Panga pontos passzát Bujor erőtlenül találta el, ám ennek ellenére a labda a jobb alsó kapufáról a hálóban kötött ki.

Öt perccel később Panga  pár méterről higgadtan Csibi kapujába továbbított.  Az egykapuzás közben a marosvásárhelyiek elvétve ugyan, de bátran és tetszetősen adogattak, azonban említésre érdemes helyzetig nem jutottak.

Az egyetlen kaput eltaláló lövésük a 28. percben volt, amikor Degan kísérlete alig ért el Menyhárt kapujáig.

A 32. percben már háromgólos hazai előnyt mutatott  az eredményjelző, miután a tapasztalt Enescu a büntetőterület jobb oldaláról könnyedén talált be Csibi hálójába.

A játék képe a második játékrészben sem változott, a régeniek toronymagasan uralták a mezőnyt. Miután az 56. és a 60. percben Mario Pop, valamint Enescu hatalmas gólhelyzeteket puskáztak el, a mérkőzés 62. percében M. Pop némi izgalmat követően értékesített egy büntetőt: 4-0.

A 74. percben D. Chirilă mintegy 14 méterről higgadtan küldte a labdát a hosszú sarokba. A marosvásárhelyiek néha támadásba lendültek, a 77. percben Rácz lövésre szánta el magát, ám kísérlete jócskán fölé szállt.

A 80. percben Panga megszerezte csapata  hatodik gólját, miután közelről a jobb alsó kapufáról a játékszer a  hálóban kötött ki.

A 88. percben Panga idő előtt mehetett zuhanyozni, miután elhalmozta „dicséretekkel” a karácsonkői sípmestert.

Fiatalság bolondság…

A találkozó utolsó gólját D. Dan lőtte a 90 + 1. percben, miután pár méterről a büntetőterület jobb oldaláról zavartalanul továbbított Barabás kapujába: 7-0.

A fiatal marosvásárhelyi gárdának esélye sem volt azzal az Avântullal szemben, amely kilencven százalékban a bajnoki kezdőcsapatával lépett pályára.

A vendégek, az elszenvedett nagyarányú vereség dacára, a körülményekhez képest nem vallottak szégyent.

A szászrégenieket szerdán a 2. fordulóban az újonc 2. ligás nyárádtői Unirea 2018 fogadja.

Románia-kupa, 1. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – Marosvásárhelyi ACS 7 – 0 (3 – 0).

Szászrégen, Avántul-pálya, mintegy 250 néző. Vezette: Dragos Ţurcanu – Cosmin Cercel, Ionuţ Andrei (mindhárman Karácsonkő). Ellenőr: Cătălin Paşcanu (Kudzsir).

Szászrégeni CSM Avântul: Menyhárt – Cengher (46. D. Dan), D. Chirilă, R. Suciu, Merdariu, Potor (46. A. Fekete),  Chirlejan, Enescu, Panga, T. Suciu, 46. M. Pop), Bujor.

Marosvásárhelyi ACS: Csibi (46. Barabás) – Végh, Pál, Varga, Orbán, Rácz, László, Nagy, Szepessy (68. Koczkás), Degan, Sikó (75. Puskás).

Gólszerzők: V. Bujor (14.), Panga (19., 80.), Enescu (32.), M. Pop (62.), D. Chirilă (74.), D. Dan (90 + 1.).