Az MTK Budapest 1-1-es döntetlent játszott a vendég Diósgyőrrel a magyar labdarúgó NB I 28. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

A mérkőzés elején az MTK kapusa nagyot hibázott, mert előreívelésébe belelépett Szabó, azonban a labda elkerülte a hazai kaput. Demjén nem sokkal később aztán szép védéssel javított Pozeg Vancas fejesénél. Az idő múlásával mezőnyben kiegyenlítetté vált a játék, de az iram nem volt nagy a nyárias kánikulában. Az ivószünet után viszont egy szemet gyönyörködtető, egyérintős akcióból Bognár a kapuba talált. A fővárosiak majdnem megduplázták az előnyüket, ugyanis Kosznovszky 12 méteres lövése éppen csak elkerülte a bal felső sarkot.

Térfélcserét követően is a kék-fehérek futballoztak veszélyesebben, elsősorban a nagy kedvvel játszó Bognárnak köszönhetően. A miskolciak erőtlen támadójátékán a szünetben végrehajtott kettős csere sem segített, ahogy a későbbi változtatásoktól sem kapott új lendületet. Az utolsó húsz percre kezdett fölénybe kerülni a Diósgyőr, ennek ellenére az MTK járt közelebb a gólhoz, ugyanis Németh próbálkozása a keresztlécen csattant. A hajrában aztán már egyre inkább beszorította ellenfelét a vendég együttes, amelynek végül a csereként beállt Pernambuco fejesével sikerült pontot mentenie, de akár a győzelmet is megszerezhette volna.

A pontosztozkodással a fővárosiak immár öt kör óta veretlenek, míg a miskolciak sorozatban negyedik bajnoki találkozójukon maradtak nyeretlenek.

Kocsis Gergő Bence, az MTK (k) és Szabó Levente, a Diósgyőr játékosa (j2)

Fotó: MTI/Illyés Tibor

NB I, 28. forduló: MTK Budapest – Diósgyőri VTK 1-1 (1-0).

Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, vezette: Vad II.

Gólszerzők: Bognár (31.), illetve Pernambuco (85.).

Sárga lap: Kocsis G. (43.), Kovács P. (45+2.), illetve Franchu (74.).

MTK Budapest: Demjén – Kocsis G., Kádár, Nagy Zs. – Hej, Kosznovszky, Kata, Horváth A. (83. Végh), Kovács P. (70. Varju) – Németh K. (76. Jurina), Bognár (83. Spalek).

Diósgyőri VTK: Ogyincov – Gera, Csorbadzsijszkij, Lund, Stephen – Vallejo, Holdampf (46. Klimovics), Pozeg Vancas (83. Bényei) – Jurek (68. Pernambuco), Szabó L. (60. Edomwonyi), Acolatse (46. Franchu).

* NB I, 28. forduló: MTK Budapest – Diósgyőri VTK 1-1, Zalaegerszegi TE FC – Ferencvárosi TC 2-3, Mezőkövesd Zsóry FC – Puskás Akadémia FC 0-4.

* NB II, 28. forduló: Kolorcity Kazincbarcika SC – Nyíregyháza Spartacus FC 0-1, FC Ajka – Aqvital FC Csákvár 0-1, Gyirmót FC Győr – BVSC-Zugló 2-1, Budafoki MTE – ETO FC Győr 2-1, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Szombathelyi Haladás 2-1, Credobus Mosonmagyaróvár – Budapest Honvéd 0-2, Pécsi MFC – Tiszakécskei LC 1-0, Soroksár SC – BFC Siófok 2-0.  Az élcsoport: 1. Nyíregyháza 64 pont/28 mérkőzés, 2. Győr 54/28, 3. Vasas 54/27.

* Szuperliga, felsőházi rájátszás, 4. forduló: Kolozsvári CFR 1907 – Bukaresti FCSB 0-1. Az élcsoport: 1. FCSB 44 pont, 2. CFR 1907 31, 3. CSU Craiova 31.

* Szuperliga, alsóházi rájátszás, 4. forduló: Botosáni FC – FC Universitatea 1948 Craiova 4-1, Bukaresti Dinamo 1948 – Jászvásári CSM Politehnica 1-0. Az állás: 1. Nagyszeben 27 pont, Galac 27, 3. UTA 27, ...7. Dinamo 1948 19, 8. Jászvásár 18, 9. Botosán 17, 10. FCU 1948 Craiova 17.