2019. december 12., csütörtök

BL-selejtező

A Ferencváros 2-1-re legyőzte szerdán a bolgár Ludogorec gárdáját a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójának első, budapesti mérkőzésén.

Intenzív letámadással kezdtek a bolgárok, amire a hazaiak gyors góllal feleltek: a 6. percben Lovrencsics beadására jó ütemben érkezett Nguen (1-0). A folytatásban a két tizenhatos között lendületes mezőnyjáték zajlott, a kapuk nem forogtak veszélyben. A félidő közepétől egyre inkább a vendégek vették át az irányítást, majd a 31. percben egy hazai hibát kihasználva gólt lőttek. Ihnatenko passzolt rossz helyre saját térfelének közepén, amiből a letámadó vendégek azonnal helyzetbe kerültek, és bár Tchibota lövését még védte Dibusz, a leshatáron álló Swierczok már a kapuba lőtte a lecsorgót (1-1). A szünetig a hazaiak nem tudtak váltani, a Ludogorec pedig megelégedett az egyenlítéssel.

A második félidőben bátrabb és hatékonyabb támadójátékot vállalt fel a Ferencváros, ami előbb mezőnyfölényt, majd helyzeteket, a 65. percben pedig újabb vezető gólt eredményezett: Nguen lapos beadását Zubkov lőtte a bolgár kapuba (2-1). Az addig kicsit kényelmes, kizárólag a saját térfelére koncentráló Ludogorec hátrányban azonnal magasabb sebességi fokozatba kapcsolt. A vendégek előtt ismét adódtak helyzetek, de csak a hajrában tudták beszorítani a minőségi cserékkel frissítő hazaiakat, akik megőrizték egygólos előnyüket.

A visszavágót szerdán rendezik Razgradban. A főtáblás részvételért a Ferencvárosnak négy ellenfelet kellene búcsúztatnia, a második körben a luxemburgi Dudelange vagy a máltai Valletta FC lenne az ellenfele. Utóbbi párharc első, luxemburgi felvonása 2-2-vel ért véget kedden.

A selejtező első körének vesztese az Európa-liga selejtezőjének második fordulójában folytathatja nemzetközi kupaszereplését, ahol az izlandi Valur Reykjavík vagy a szlovén NK Maribor vár majd rá.

Dan Biton, a bolgár Ludogorec (k), valamint Danilo Ihnatenko (j) és Olekszandr Zubkov (b), a Ferencváros játékosai a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 1. fordulójában játszott mérkőzésen Budapesten, a Groupama Arénában 2019. július 10-én.

MTI/Koszticsák Szilárd

Labdarúgó BL-selejtező, 1. forduló, első mérkőzés: Ferencváros – Ludogorec (bolgár) 2-1 (1-1)

Budapest, Groupama Aréna, 18.115 néző, vezette: Semeulevics (izraeli).

Gólszerzők: Nguen (6.), Zubkov (65.), illetve Swierczok (31.).

Sárga lap: Sigér (86.), illetve Moti (51.), Goralski (61.).

Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Dvali, Heister – Ihnatenko, Haratin (77. Sigér) – Zubkov, Skvarka, Nguen (83. Varga R.) – Priskin (66. Lanzafame).

Ludogorec: Iliev – Ikoko, Terziev, Moti, Nedjalkov – Biton (66. Marcelinho), Goralski (78. Badji), Djakov – Lukoki (83. Jorge Intima), Swierczok, Tchibota.

BL: Nem játszik a visszavágón (sem) a 36-szoros román válogatott

A Ferencváros elleni BL-selejtező visszavágóján sem léphet pályára a Ludogorecben a 36-szoros román válogatott védő, Dragoş Grigore, aki az első meccs előtt sérült meg. A fakti.bg szerint így várhatóan ugyanazzal a védelemmel áll majd ki a bolgár csapat a július 17-i visszavágón, mint a szerdai első, budapesti meccsen, amelyen Georgi Terziev válogatott játékos játszott a bolgár hátvédsor közepén.

Ott lehet viszont a mérkőzésen Claudiu Keserü, aki duplázott szombaton a bolgár bajnokság nyitókörében hazai pályán 2-0-ra megnyert mérkőzésen, a Carszko Szelo ellen.

Labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzések: Nomme Kalju (észt) – Shkëndija (északmacedón) 0-1, Suduva Marijampole (litván) – Crvena zvezda (szerb) 0-0, Ararat-Armenia (örmény) – AIK (svéd) 2-1, Asztana FK (kazah) – Kolozsvári CFR 1-0, FK Szarajevó (bosnyák) – Celtic (skót) 1-3, F91 Dudelange (luxemburgi) – Valletta FC (máltai) 2-2, The New Saints (walesi) – Feronikeli (koszovói) 2-2, HJK (finn) – HB Tórshavn (feröeri) 3-0, Partizani Tirana (albán) – Qarabag (azeri) 0-0, BATE (fehérorosz) – Piast Gliwice (lengyel) 1-1, Sheriff Tiraspol (moldovai) – Szaburtalo Tbiliszi (grúz) 0-3, Pozsonyi Slovan (szlovák) – Szutjeszka Niksics (montenegrói) 1-1, Linfield FC (északír) – Rosenborg BK (norvég) 0-2, Dundalk FC (ír) – Riga FC (lett) 0-0, Valur Reykjavík (izlandi) – NK Maribor (szlovén) 0-3.