a női kézilabda-vb-től

A magyar női kézilabda-válogatott 35-28-ra nyert a Koreai Köztársaság csapata ellen a spanyolországi világbajnokság középdöntőjének harmadik, utolsó fordulójában, vasárnap.

Eleinte meglátszott a tétnélküliség a játék képén, ugyanis sok volt a rendezetlen védelemmel szembeni gyors akció, és mivel ebben a magyarok bizonyultak hatékonyabbnak, a hetedik percben már három góllal vezettek. A sokasodó hibákat kihasználva az ellenfél a 12. percben egyenlített, majd egyre taktikusabbá vált a játék, és Háfra Noémi vezérletével a meccs harmadánál ismét három találat volt az előny (13-10). Hat perccel az első félidő vége előtt emberelőnyben nyitott védekezésre váltottak a dél-koreaiak, de erre is fel volt készülve a magyar együttes, amely a szünetben 18-15-re vezetett.

Jó védekezéssel és pontos lövésekkel kezdték a második felvonást a magyarok, és 4-0-s sorozatukkal már 23-16 volt az állás a javukra. A folytatás hasonlóan jól alakult támadásban és védekezésben is, ráadásul Bíró Blanka egyre hatékonyabban védett, ennek köszönhetően az ötvenedik percben már tíz gól volt a különbség. A hajrában az ellenfél sorozatban háromszor talált be, de ez csak arra volt elegendő, hogy tíz gólon belülre kerüljön.

A magyarok Szlovákiát 35-29-re, Csehországot 32-29-re legyőzték, Németországtól 25-24-re kikaptak Llíriában, így az E csoport második helyén végeztek, és két pontot vittek magukkal. A középdöntőben Dániával szemben 30-19-re alulmaradtak, így már Kongó 30-22-es legyőzése előtt kiderült, hogy nem juthatnak tovább a negyeddöntőbe. Végül a 10. helyen zárták a világbajnokságot.

Szöllősi-Zácsik Szandra (b) és a koreai Kim Dzsin Ji csatája Fotó: MTI/Illyés Tibor

Mestermérleg

„Nehezen indult a meccs, de számítottunk erre. Tudtuk, hogy el fognak fáradni, amikor már nagyobb lesz a különbség, és bár mi is így jártunk, az öltözőben megbeszéltük, hogy önbizalom és érzelmek nélkül nem lehet játszani – mondta a találkozó után Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány. – Mivel a célkitűzésként megfogalmazott negyeddöntőbe jutást nem sikerült elérni, sikertelennek értékelem a világbajnokságot. Ennek ellenére játékosaink becsülettel küzdöttek. Akadtak a keretben olyanok, akik most voltak először kezdőjátékosok, illetve olyanok is, akiknek ez volt az első világversenyük, és nagyon komoly tapasztalattal szolgált ez a torna.“

Női kézilabda-vb, középdöntő, III. csoport, 3. (utolsó) forduló: Magyarország – Koreai Köztársaság 35-28 (18-15)
Granollers, vezették: A. Covalciuc, I. Covalciuc (moldovaiak).
Lövések/gólok: 46/35, illetve 47/28.
Gólok hétméteresből: 2/2, illetve 5/5.
Kiállítások: 6, illetve 8 perc.
Magyarország: Bíró – Márton 6 gól, Szöllősi-Zácsik, Vámos 5, Bordás 4, Háfra 8, Lukács 3, cserék: Planéta 2, Kácsor 4, Tóvizi 1, Tóth E., Szikora, Fodor, Kovács A. 2.
Koreai Köztársaság: O Sza Ra – Rju Un Hi 3 gól, Sin Da Re 1, Kim Dzsin Ji 5, Kim Szo Ra 1, Dzso Ha Rang 2, Sin Un Dzsu 4, cserék: Dzson Dzsin Hui (kapus), Li Mi Gjong 6, Szong Hje Szu 2 (1), O Je Dam 2 (2), Li Han Szol 1, Szong Dzsi Jung 1, Dzsong Hjun Hui.

Női kézilabda-vb, középdöntő, III. csoport, 2. forduló: Magyarország – Kongó 30-22 (16-8)
Granollers, vezették: I. Covalciuc, A. Covalciuc (moldovaiak).
Lövések/gólok: 50/30, illetve 40/22.
Gólok hétméteresből: 5/5, illetve 1/1.
Magyarország: Szikora – Márton 3 gól, Vámos 4, Bordás, Szöllősi-Zácsik, Háfra 1, Lukács 7, cserék: Planéta 8, Fodor 1, Kovács A., Tóth E. 1, Tóvizi 1, Kácsor 4, Albek, Szemerey.
Kongó: Bazekene – Jappont, Obangue 1 gól, Ngombele 7, Okabande 2, Mouyamba, Ntondele 1, cserék: Kodia, Hendo, Yimga 6, Saraiva 3, Rutil 1, Divoko 1.