2019. november 21., csütörtök

A román válogatott előzetes célkitűzését két győzelemmel érte el.

A román válogatott előzetes célkitűzését két győzelemmel érte el, előbb a 7-12. helyért folytatott körben Macedóniát sikerült legyőzni, majd fantasztikus játékkal – igaz, a végére kiengedve (az utolsó negyed előtt már 9-5-re vezettek Kovács István fiai, de a címvédő mégis kiegyenlített a rendes játékidő vége előtt) –, hosszabbítás után büntetőkkel nyertek Horvátország ellen. Ezt követően a spanyolok elleni újabb vereség azt jelentette, hogy a csapat a 8. helyen zárta a kontinensbajnokságot, amivel jogot szerzett az áprilisi olimpiai kvalifikációs tornán való részvételre.

A csoportkör után egyből az elődöntőbe kerülő magyarok pénteken este Montenegró ellen kaptak ki. Rosszul indult a találkozó, s bár a második harmad legelejére sikerült megfordítani a 0-2-es kezdést, Kásásék nem fogtak ki jó napot. A montenegróiak három alkalommal is elhúztak két góllal, azonban Steinmetz révén sikerült fordítani 3 perccel a vége előtt. Az exjugoszlávok egyenlítettek, s még volt 13 másodperc, amikor támadásba lendült a csapat, de kihagyta a lehetőséget. A hosszabbítás végén kapkodva játszott a csapat, s kikapott.

A másik elődöntőben a szerbek lemosták az olaszokat, így ellenük kezdte és ellenük is fejezte be az Eb-szereplést a magyar csapat. Fordulatos volt a mérkőzés, az első negyed még kiegyensúlyozott volt, majd elhúztak a magyarok három góllal, de innen is fordított a világbajnok, s olyan mélypont következett, amiből már-már úgy látszott, hogy nincs kiút. Kínnal-keservvel sikerült egyenlíteni, s még volt 4 perc, majd egy fejjel szerzett öngóllal (!) került előnybe a magyar válogatott. Ezzel pedig eldőlt, hogy a két olimpia közötti négy évben sem maradt érem nélkül a magyar válogatott, bronzéremmel zárta a londoni olimpia előtti utolsó nagy tornát.

Nem testvéri csatát hozott a döntő, amelyben előbb a szerbek jutottak vezetéshez, de tapadt rájuk a montenegrói válogatott, amely nagyszünetben már egy góllal vezetett. A harmadik negyedben fordítani tudtak a szerbek, s sikerült is megtartani egygólos előnyüket, amivel kontinensbajnokok lettek.

Bronzérmes lányok

A magyar női vízilabda-válogatott csütörtökön kikapott az elődöntőben a nem kevés bírói segítséget kapó görögöktől. Az elődöntőben háromgólos hátrányból (6-9) is sikerült egyenlíteni, majd az utolsó negyed magyar góllal indult. A mérkőzésen végig jól védő, de a bravúroktól elfáradó Bolonyai Flóra helyére Gangl Edina állt, aki azonnal ziccert hárított, viszont kimaradt a magyar helyzet, sőt egy emberelőny is, s jött három görög gól, amivel elszállt minden remény. Szombaton viszont a 3. helyért vívott bronzmeccsen fantasztikus játékkal sikerült immár legyőzni a címvédő oroszokat, akiktől a csoportkörben még kikapott a válogatott. Remek volt a kezdés és 3-0-ra sikerült elhúzni, majd a negyed 6-2-vel ért véget. Ez meg is határozta a mérkőzés képét, hiszen a címvédő csak rohant az eredmény után. A végére viszont maradt egy gól távolság, s ezzel 2008 után újra a bronzérem. Drávucz Rita szerint ennél most már többre tör a válogatott: „Immár az olimpiai arany a cél, ahogy azt én kezdettől mondom, és tartom továbbra is.”

A Fekete Szilveszter által edzett britek szerezték meg a hetedik helyet, miután a helyosztón hosszabbítás után 13–11-re legyőzték Németországot. Az 5. helyen a házigazdákat felülmúló spanyolok végeztek.

A döntőt pedig immár ötödik alkalommal (1995, 1997, 1999 és 2003 után) az olaszok nyerték, így a görögök sorozatban másodszor végeztek ezüstérmes pozícióban.

Eredmények, nők:

7. helyért: Nagy-Britannia – Németország 13-11 (2-2, 4-4, 3-1, 1-3, 3-0, 0-1) – hosszabbítás után

5. helyért: Spanyolország – Hollandia 11-10 (3-3, 2-3, 4-3, 2-1)

Elődöntők:

Görögország – MAGYARORSZÁG 14-12 (4-2, 3-4, 3-4, 4-2)

Oroszország – Olaszország 12-13 (2-2, 4-4, 2-3, 4-4)

3. helyért: Magyarország – Oroszország 9-8 (6-2, 1-3, 2-2, 0-1)

Döntő: Görögország – Olaszország 10-13 (1-4, 1-2, 3-4, 5-3)

A női torna végeredménye:

1. Olaszország, 2. Görögország, 3. MAGYARORSZÁG, 4. Oroszország, 5. Spanyolország, 6. Hollandia, 7. Nagy-Britannia, 8. Németország.

Negyeddöntők, szerdán:

Olaszország – Németország 9-4 (2-1, 3-2, 3-1, 1-0)

Montenegró – Görögország 11-9 (2-4, 4-2, 4-2, 1-1)

Elődöntő, pénteken:

Szerbia – Olaszország 12-8 (4-5, 4-1, 3-1, 1-1)

MAGYARORSZÁG – Montenegró 13-14 (2-2, 3-4, 3-4, 4-2, 1-1, 0-1) – hosszabbítás után

3. helyért: MAGYARORSZÁG – Olaszország 12-9 (1-1, 4-3, 1-4, 6-1)

Döntő: Szerbia – Montenegró

Szerbia - Montenegró 9-8 (1-1, 2-3, 3-1, 3-3)

5. helyért, szombaton: Németország – Görögország 9-6 (1-2, 2-1, 3-2, 3-1)

7-12. helyért, szerdán:

Macedónia – ROMÁNIA 10-12 (1-1, 3-4, 3-4, 3-3)

Spanyolország – Törökország 16-4 (5-0, 4-3, 3-0, 4-1)

7-10. helyért, pénteken:

Hollandia – Spanyolország 9-14 (3-6, 0-4, 4-2, 2-2)