A négy közé jutott két angliai együttes készülhet kedvezőbb helyzetből a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágójára. A Chelsea 1-1-es döntetlent játszott a Real Madriddal a spanyol fővárosban, míg a Manchester City 2-1-re nyert a tavalyi döntős Paris Saint-Germain otthonában.

Madridban az angol csapat kezdte jobban a találkozót, mezőnyfölénye mellett helyzetekben is veszélyesebb volt, és bár elsőre Thibaut Courtois bravúrja még megmentette a kapott góltól a háromvédős rendszerben kevéssé magabiztosan futballozó házigazdát, szűk negyedóra elteltével Christian Pulisic megindulása és jó egyéni megoldása után előnybe kerültek a Kékek. A szakadó esőben lassan tért magához a Real, a félidő derekán viszont akár egyenlíthetett volna: Karim Benzema lövése után a labda a kapufán csattant. A francia csatár pár perccel később egy szögletvariáció után talált be, a saját maga elé fejelt játékszert, a kapunak oldalt állva, látványos mozdulattal a hálóba vágta. Az alacsonyabb iramú második félidőt kevésbé a látványos, mint inkább a biztonsági játék jellemezte. Bár a Real Madrid a hajrában fokozta nyomást, újabb gól nem született.

Párizsban a PSG Marquinhos fejes góljával a 15. percben vezetést szerzett, de az angol Premier League listavezetője a fordulást követően Kevin De Bruyne és Rijad Mahrez találataival fordított, így közel került története első BL-döntős szerepléséhez.

A visszavágók programja

* kedd, 22 óra (TV: M4 Sport, DigiSport 1, Telekom Sport 1, Look Sport +): Manchester City – Paris SG

* szerda, 22 óra (TV: M4 Sport, DigiSport 1, Telekom Sport 1, Look Sport +): Chelsea – Real Madrid

Labdarúgó Bajnokok Ligája-elődöntő, első mérkőzés: Real Madrid (spanyol) – Chelsea (angol) 1-1 (1-1)

Madrid, Alfredo Di Stéfano Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Makkelie (holland).

Gólszerzők: Benzema (29.), ill. Pulisic (14.).

Sárga lap: Vinícius Júnior (27.), Kroos (60.), Marcelo (65.), Varane (85.), Odriozola (89.), illetve Pulisic (38.).

Real Madrid: Courtois – Éder Militao, Varane, Nacho – Carvajal (77. Odriozola), Modric, Casemiro, Kroos, Marcelo (77. Asensio) – Vinícius Júnior (66. E. Hazard), Benzema (90+2. Rodrygo).

Chelsea: É. Mendy – A. Christensen, Thiago Silva, Rüdiger – Azpilicueta (66. R. James,), Jorginho, Kanté, Chilwell – Mount, Pulisic (66. Zijes) – Werner (66. Havertz).

Labdarúgó Bajnokok Ligája-elődöntő, első mérkőzés: Paris Saint-Germain (francia) – Manchester City (angol)