A Budapest Honvéd 1-0-ra nyert a sereghajtó Budafok otthonában a magyar labdarúgó NB I. 32. fordulójának zárómérkőzésén, vasárnap. A kispestiek ezzel a győzelemmel bebiztosították élvonalbeli tagságukat, illetve egy fordulóval a zárás előtt az is eldőlt, hogy a budafokiak mellett a Diósgyőr lesz a másik kieső.

Az első félidőben mindkét csapat aktív volt mezőnyben, de a pontosabb vendégek helyzeteket is kidolgoztak. A hazaiak csupán a játékrész közepén és végén veszélyeztették Tujvel kapuját egy-egy alkalommal.

A szünet után azonnal kapujához szegezte ellenfelét a nagy intenzitással kezdő Honvéd, és az 53. percben Mezgrani távoli átlövésével megszerezte a vezetést. Lendületben maradt a vendégcsapat, de nem tudta növelni az előnyét, és a félidő derekán kijött a szorításból a hazai együttes. A hátralévő időben a kapuk nem forogtak veszélyben, mert a Budafok hiába igyekezett, a Honvéd fegyelmezett mezőnymunkával biztosan őrizte meg előnyét.

A Budafok kilenc forduló óta nyeretlen a bajnokságban, ezeken nyolcadszor szenvedett vereséget.

Fotó: A Budapest Honvéd közösségi oldala

Labdarúgó NB I., 32. forduló: Budafoki MTE – Budapest Honvéd FC 0-1 (0-0)
Budafok, vezette: Vad II.
Gólszerző: Mezgrani (53.).
Sárga lap: Oláh (76.), Zeke (88.), illetve Bőle (23.), Aliji (62.).
Budafok: Kovács Z. – Margitics (56. Huszti A.), Jagodics, Oláh, Zeke – Filkor, Micsinai (80. Csonka) – Ihrig-Farkas (68. Kulcsár K.), Kovács D., Medgyes (80. Lőrinczy) – Takács R. (80. Skribek).
Budapest Honvéd: Tujvel – Mezgrani, Batik, Lovric, Aliji (86. Uzoma) – Kamber – Bőle (63. Szendrei), Gazdag, Hidi, Nagy D. (63. Balogh N.) – Eppel (75. Kesztyűs).

* NB I., 32. forduló: Budafoki MTE – Budapest Honvéd 0-1, Zalaegerszeg – Kisvárda Master Good 0-0, Ferencvárosi TC – Mezőkövesd Zsóry FC 2-1, Paksi FC – Puskás Akadémia FC 4-2, Diósgyőri VTK – Újpest FC 0-0, MTK Budapest – MOL Fehérvár FC 1-3.
* NB II., 36. forduló: Gyirmót FC Győr – WKW ETO FC Győr 2-1, FC Ajka – Soroksár SC 1-1, Kaposvári Rákóczi FC – Pécsi MFC 1-3, Budaörs – Szentlőrinc 1-0, BFC Siófok – Békéscsaba 1912 Előre 1-0, Szolnoki MÁV FC – Kolorcity Kazincbarcika SC 1-1, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Nyíregyháza Spartacus FC 3-1, Vasas FC – Dorogi FC 3-0, Szombathelyi Haladás – DEAC 2-2, Debreceni VSC – Aqvital FC Csákvár 4-2. Az élcsoport: 1. Vasas 75 pont, 2. Debreceni VSC 74, 3. Gyirmót 72.